reklama

HTC zaznamenalo 60% pokles výnosů

HTC zaznamenalo 60% pokles výnosů
2012-11-07T11:00:35+01:00
• 7. 11. 2012

Dnes nepotěšíme fanoušky značky HTC, která je zatím chápána relativně dobře. Toho jsme si alespoň všimli v reakcích na tohoto výrobce smartphonů. Samozřejmě se tato nálada začíná pomalu měnit a nespokojenost můžeme najít například v aktualizacích na novou verzi systému Android. Bohužel finanční stav HTC je jakoby na skluzavce a nyní sviští strmě dolů.

Pokud se podíváme na minulý rok do měsíce října, výnosy tehdy dělaly 1,5 miliardy dolarů. Letos nedošlo k nárůstu a firma zaznamenala 60% pokles. Když to převedeme na čísla, v říjnu 2012 výnosy činily 588 miliónů dolarů. To se dá opravdu přirovnat k velmi strmé skluzavce. Bohužel to pro tohoto výrobce nevypadá dobře, a pokud tendence bude pokračovat, zanedlouho zde ani nemusí být.

Stále je zde možnost pomoci přímo od Tchaj-wanu, ale na toto se nedá spoléhat. Celá firma by měla projít obrovskou restrukturalizací, aby bylo ještě co zachraňovat. Snad brzy nabere nový dech a představí smartphony, které se budou prodávat samy. Nebo se bude muset spoléhat na vánoční trhy, ale zde má připraveny pouze mobily se systémem Windows Phone 8. Uspějí? Snad ano, jelikož moc šancí už asi nedostane.

Zdroj: gsmarena.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim