reklama

Generální ředitel Disney koupil akcie Applu za 1 mil. dolarů

Generální ředitel Disney koupil akcie Applu za 1 mil. dolarů
2012-11-26T06:32:59+01:00
• 26. 11. 2012

Bob Iger, generální ředitel společnosti Disney, nedávno zakoupil jako člen představenstva akcie Applu v hodnotě 1 milion dolarů. Tento krok se zdá být velmi odvážný a je vidět, že se stále najdou někteří, kteří i přes nedávný propad ceny akcií Applu nadále věří v možné oživení a následný raketový růst.

Business Insider zjistil tento nákup díky odhalení US Securities and Exchange Commission a zároveň přichází právě týden poté, co Bob Iger zinkasoval 17,9 milionu dolarů jako čistý zisk u společnosti Disney.

Možná si ještě někteří z vás vybavují podobnou situaci z loňského roku, kde Iger nastupovat do rady Applu, čímž vydělal 84 tisíc dolarů a taktéž zakoupil akcie Applu v hodnotě 1 milion dolarů, ale v té době oceňované na 375 dolarů za kus.

Generální ředitel pomohl přestavět partnerství mezi Disney a Jobsovým Pixarem, poté co obě společnosti rostly odcizeně a v případě Disney pod vedením Michaela Eisnera. Steve Jobs a Bob Iger společně aktivně spolupracovali, aby Disney expandoval jako první do iTunes, v době, kdy ostatní studia váhala podepsat dohodu s Applem.

Zdroj: appleinsider.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá přes dlouhých 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim