reklama

Chytrá světla ovládaná iPadem se rozsvítí v Londýně

Chytrá světla ovládaná iPadem se rozsvítí v Londýně
2012-11-05T06:35:40+02:00
• 5. 11. 2012
2

Ne, nejedná se o žádnou promo akci Applu. Ani se neblíží další Olympijské hry. V Londýně budou skutečně po ulicích svítit chytrá světla, která budou moc technici ovládat pomocí iPadu.

Londýnská městská čtvrť Westminster plánuje vyměnit během následujících čtyř let 14 000 pouličních lamp. Důvod je jednoduchý – úspory. Původní plán byl, že by světla zhasla. To se ovšem nelíbilo obyvatelům a radní tak přistoupili k plánu B. Během čtyř let proinvestují 3,25 milionů liber a stávající pouliční osvětlení nahradí chytrými lampami.

Ty si dovedou samy ohlídat, zda nedošlo k poruše nebo zda se neblíží konec životnosti výbojky. V takovém případě informují centrálu, která může vyslat technika s konkrétním úkolem. Pomocí aplikace v iPadu je pak také možné nastavovat jas svítidla, což opět umožní snížit provozní náklady.

Celkově by měla Westminsterská radnice od roku 2015 každý rok ušetřit £420 000. Pokud se vše podaří a úspory se potvrdí, dá se očekávat, že uvidíme kolem světel pobíhat techniky s iPady ve stále větším počtu měst.

Zdroje: westlondontoday.co.uk, theverge.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Václav Pavlín

Neuvěřitelně komunikativní ajťák, který od mala smolí všelijaké texty. Začalo to vlastními stránkami, po kterých následoval blog. Relativně nedávno se objevila síť Google+, kde ho teď většinu času zastihnete, jak sdílí zajímavé příspěvky nebo píše o komunikaci. Aktuálně si k tomu přibral ještě korektury a psaní článků pro Dotekománii.

Komentáře

Škoda, čekal bych, že nová chytrá svítidla budou pracovat na LED bázi.

Předpokládám, že narážíte na slovo „výbojka“ v textu. Použil jsem ho jen proto, že jsem potřeboval nějak vyjádřit výraz „světelný zdroj“ a zrovna to mi přišlo na mysl. Oficiálně o technologii světel nebylo ve zdroji nic konkrétního, takže klidně mohou být LED.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat