reklama

BlackBerry Messenger získá možnost volání skrze Wi-Fi

BlackBerry Messenger získá možnost volání skrze Wi-Fi
2012-11-14T13:05:46+01:00
• 14. 11. 2012
3

Největší pokrok zaznamenávám u firem, kterým hrozí finanční kolaps. Příkladem může být HTC, které produkuje v poslední době extrémní množství mobilů. Jiným příkladem je kanadská společnost RIM. Její nadcházející linie smartphonů a komunikátorů BlackBerry získá nový systém BB10, ale to již víme. V tuto chvíli si dovoluji říct, že je přímo napráskaný technologiemi a službami, které se téměř mohou rovnat konkurenci.

Nedávno bylo dokonce uvedeno oficiální datum představení všech novinek a rozhodně si uděláme 30. ledna čas, aby jsme vám přinesli živé zpravodajství z této akce. Nyní se zdá, že hodlá nalákat a vytvořit si cestičku ke stávajícím zákazníkům. Možná je to pokus na nalákání nových. Jejich proslulá služba BlackBerry Messenger se dočká asi nejvýznamnější aktualizace, která by mohla trochu zamíchat kartami.

Doposud uživatelé byli zvyklí posílat pouze textové zprávy. To se s verzí 7.0 zásadně změní, jelikož přibude možnost volání. Bohužel zatím jen v rámci Wi-Fi připojení, ale i tak se jedná o poměrně zásadní krok. Sami si zrevidujte, kolik času trávíte na Wi-Fi připojení a pro byznys zákazníky se může jednat o celkem značné úspory, byť firemní tarify nejsou tak nákladné u mobilních operátorů.

V tuto chvíli se zatím jedná pouze o beta testování a zřejmě finální verze bude uvedena společně s BB10, ale je celkem možné, že se uživatelé dočkají ještě do konce roku. V tuto chvíli víme, že RIM hodlá podporovat s novou verzí BlackBerry Messenger 7.0 i starší systémy a to až do verze 5. Následně umožní jednoduchou migraci na nejnovější verzi BB10.

Tato novinka se může zdát jako jen malé plus, ale pokud se podíváme na celou plejádu všech nových funkcí a certifikací, tak BB10 je jedním z nejlépe vybavených systému. Je to asi přehnané tvrzení a možná RIM s tímto vším přichází příliš pozdě. Pokud by tak učinil na začátku tohoto roku, tak by zřejmě neměl takové problémy. Dokáže se tato kanadská společnost udržet? Nebo rok 2013 je jejím posledním?

Zdroj: theverge.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Jiří Doubravský

15. 11. 2012, 8:45

Hodilo by se nějaké srovnání s Google Voice nebo Google Talk … když už se tedy v článku hovoří o „nejlépe vybaveném systému“ chtělo by to malým srovnáním doložit.

Jiří Doubravský

15. 11. 2012, 8:45

Hodilo by se nějaké srovnání s Google Voice nebo Google Talk … když už se tedy v článku hovoří o „nejlépe vybaveném systému“ chtělo by to malým srovnáním doložit.

Přemysl Vaculík

VIP 15. 11. 2012, 8:52

Nečekal jsem, že to někdo bude brát doslovně. RIM ukazuje neustále, co nového najdeme u BB10. Skoro to zní jako pohádka a k testu se nejdříve dostaneme až příští rok. Pokud nějaký bude.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim