reklama

Android 4.2: Uživatelské účty jen pro tablety, kvůli Nokii?

Android 4.2: Uživatelské účty jen pro tablety, kvůli Nokii?
2012-11-01T07:29:26+02:00
• 1. 11. 2012
3

Google na začátku tohoto týdne překvapil, když uvedl všechny novinky i bez jakékoliv keynote nebo velké představení. Vše jsme se dozvěděli prostřednictvím zahraničních médií a příspěvku na oficiálním blogu. Jednou z novinek je možnost více uživatelů na tabletu v případě Androidu 4.2.

To znamená, že vám nyní bude stačit pouze jeden tablet pro celou domácnost a každý na něm bude mít vlastní účet. Zde pak má každý vlastní data u aplikací, a tak členové rodiny mohou mít rozehranou hru  a každý bude na jiné úrovni. Tato novinka více uživatelů je dostupná pouze na tabletech a mnozí se začali ptát proč?

Jedním z dobrých a logických vysvětlení je, že mobil není zařízení, které by se běžně sdílelo a považuje se za osobní věc. Kdo by chtěl sdílet smartphone v celé rodině? Něco jiného je samotný tablet, který je pro takové použití vhodnější.

Dalším vysvětlením může být patent z roku 2005, který byl podán Nokií. Má velmi jednoduchý název, který ani nemusíme překládat. Prostě jednoduše Multi-user mobile telephone. Zřejmě nikdy nebyl použit, ale proč vlastně pokoušet štěstí a vytvářet nová soudní spor. Ví se, že sám Google se jen tak nehrne do podobných sporů, a tak se může jednat jen o protiopatření. To ovšem nezastavilo komunitu a již dnes si tuto funkci můžete zprovoznit podomácku na svém smartphonu. Návod najdete na XDA Developers.

Zdroj: pocketnow.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Jirka Lottmann

1. 11. 2012, 8:20

No jsem zvědav jak budou rozlišovat co je ještě telefon a co tablet, když teď sjednocují UI a i na Nexusu 10 je „telefoní“ UI.

A taky patent má jméno „Multi-user mobile telephone“ s trochou šikovnosti by se dalo říct, že v dnešní době nejsou zařízení s androidem „mobile telephones“ ale „smartphones“

Tom Trnka

1. 11. 2012, 16:38

Myslím že ten název je takový kvůli tomu stáří patentu.

Souhlasím s tím. Mobil je dnes už rozhodně soukromá věc, Maximálně když ho tak někomu půjčíte na ,, juknutí´´.
Ikdyž mohlo by se to hodit pokud vám do telefonu občas vleze přítelkyně :D  

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim