reklama

Xperia T s podporou HD Voice

Xperia T s podporou HD Voice
2012-10-19T14:00:01+01:00
• 19. 10. 2012
1

Bondův nový mobil se ještě ani nestačil ohřát na trhu a na povrch se dostávají další novinky kolem Xperia T. Tou poslední je potvrzení, že telefon je v rámci oprávnění GSMA asociace, která zahrnuje přes 800 operátorů, certifikován pro technologii zvanou HD Voice, umožňující lepší kvalitu hovoru. To znamená, že již nebude nutné zvyšovat hlas a druhá strana bude slyšet čistý zvuk bez zkreslujícího šumu.

Nejde o žádnou novinku v oboru. Touto technologií je vybaveno celé portfolio řady Xperia NXT (S, P a U), Xperia Ion, Xperia tipo / tipo Dual, Xperia Arc / arc S, Xperia Neo, Xperia mini / mini Pro, Xperia Ray a Xperia PLAY.

Ovšem i takové řešení má svá slabá místa. Nutné je, aby zdrojové i koncové zařízení podporovalo HD Voice a oba musejí být na stejné 3G síti. Pokus o spuštění této technologie se dostal i do České republiky. Mobilní operátor T-Mobile umožňuje HD Voice už od minulého roku ve své 3G síti. Podpora zařízení je omezena na modely značky Sony a Nokia.

Zdroj: xperiablog.net

reklama
reklama

Lukáš Vaculík

Zajímá se o dopad technologií na společnost. Zabývá se především smartphony, tablety, počítači. Kromě toho jezdí ve volném čase na kole, občas hraje hry, fotí a píše články. Pracuje jako technický inženýr pro finskou IT společnost.

Komentáře

Jan Havič

19. 10. 2012, 18:43

A i přesto je to u operátora T-mobile díky pokrytí úplně k ničemu. I v centru Liberce mi hodně často signál vypadne.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim