reklama

„Už je nás 6 miliard!“ radují se mobilní telefony

„Už je nás 6 miliard!“ radují se mobilní telefony
2012-10-14T09:54:05+01:00
• 14. 10. 2012

Mezinárodní telekomunikační unie zveřejnila nové údaje o stavu používání mobilních zařízení po celém světě. Jeden velký milník byl překonán, a to díky zakoupení v pořadí 6 miliardtého mobilního telefonu. Za převážnou většinou stojí dvě země, kterými jsou Čína s Indií, kde evidují celkem 2 miliardy aktivních zařízení.

Světová populace momentálně čítá přes 7 miliard lidí a pomalu se přibližujeme okamžiku, kde bude každý člověk na Zemi (teoreticky) vlastnit minimálně jeden mobilní telefon. Zároveň k této příležitosti, překonání hranice 6 miliardtého prodaného zařízení, společnost CTIA vydala velmi zajímavé statistické údaje. V období od července roku 2011 do června roku 2012 Američané přenesli celkem 1,1 miliard GB dat, provolali 2,321 bilionů minut a poslali téměř stejné množství textových zpráv – přesně 2,273 bilionů.

Oproti loňskému roku se tak Američané polepšili o 3 procenta v provolaných minutách i v posílání textových zpráv. Co se týče mobilních telefonů v Americe, je jich celkem 322 milionů, z čehož například 41 % zabírají chytré telefony a je to dokonce více než celá jejich populace, která se pohybuje okolo 314 milionů.

S častějším používáním mobilních zařízení stouply i samotné účty za využívané služby. Průměrný měsíční účet za mobilní služby činí 47,16 dolarů (v přepočtu 910 Kč) a za 12 kalendářních měsíců to dělá zhruba 566 dolarů (v přepočtu 10 918 Kč). Společnost ITU se také vyjádřila k mobilnímu širokopásmovému připojení, které za poslední rok pociťuje růst na 40 % v celosvětovém měřítku a 78 % v rozvojových zemích, kde je nyní dvakrát tolik mobilních širokopásmových přípojek.

Zdroj: intomobile.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim