reklama

Používání chytrých mobilů roste statistika

Používání chytrých mobilů roste [statistika]
2016-04-11T15:06:57+01:00
• 3. 10. 2012
1

Podívali jsme se, jak uživatelé smartphonů používají svá zařízení. Tento obraz nám poskytl průzkum NetMarketShare, který monitoruje 160 milionů návštěvníku měsíčně na partnerských webech. Mezi ně patří opravdu velké americké společnosti jako Microsoft, Apple, Vodafone, Nokia, Sony, CNN, Adobe a další, kterých je dohromady necelých 13 000.  Díky tomu dávají statistiky pěkný obrázek o tom, jak se prohlížení internetu vyvíjí.

V prvním případě je monitorován prohlížeč, který také dává najevo použitý operační systém, ale tomu se budeme věnovat později. Mezi prohlížeči jasně vede Safari se svými 60 %, který je na všech zařízeních Applu. Významný podíl si ukrojil jistě iPad, ale druhým nejpoužívanějším prohlížečem je ten androidí. Dosahuje na 21 % a kousek níže se můžeme potkat s oblíbenou Operou Mini, která má 10 %. Ostatní prohlížeče jsou zanedbatelné, snad jen zajímavostí je, že mobilní verze Chromu má pouze 0,67 %.

Screenshot (25)

Jak jsem už naznačoval u dat z prohlížečů, tak podobná čísla jsou i pro operační systémy. Zde opět boduje Apple, protože iOS má 63,5 % návštěvníků a hned druhým je Android s 22 %. Symbian si z posledních sil drží 2 %, než odejde do důchodu, ale stále vede před Windows Phone, které mají jen 0,7 %.

Screenshot (26)

V posledním grafu se jen okrajově podíváme na nejpoužívanější vyhledávače, ale zde je výsledek dlouho dopředu znám. Google je řadu let jedničkou, a proto první pozicí s 92 % nikoho nepřekvapí. Statečně se drží Yahoo, které mírně roste. Dá se říct, že zakončení zbývá už jen na Bingu od Microsoftu, který drží 1,3 %.

Screenshot (27)

Závěrem můžeme shrnout, že Apple stále ovládá Americký trh, kde si drží více jak polovinu všech návštěv ze svých produktů. Android je stále v bodě, kdy roste a dostává se výše. Špatná situace vládne u společnosti Microsoft, protože stále nedosahuje na žádná konkurenční čísla jak v mobilním segmentu, tak na poli vyhledávání.

Zdroj: netmarketshare.com

reklama
reklama

Lukáš Vaculík

Zajímá se o dopad technologií na společnost. Zabývá se především smartphony, tablety, počítači. Kromě toho jezdí ve volném čase na kole, občas hraje hry, fotí a píše články. Pracuje jako technický inženýr pro finskou IT společnost.

Komentáře

Marek Hal

11. 4. 2016, 15:57
Android aplikace

Mám jen malou otázku, ohledně druhého grafu. V článku je napsáno, že iOS má (už nevím přesně) něco přes 60% a Android něco přes 20%. V grafu ale vidím, že Android, který je znázorněn modře a má (i podle čísel vedle grafu) největší podíl – 0,6… Přičemž Apple má podíl právě něco kolem 0,3…
Možná to špatně chápu, kdyby někdo věděl, tak napište. Díky :-)

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim