reklama

Patentový troll útočí na Siri i Google Voice

Patentový troll útočí na Siri i Google Voice
2012-10-04T15:52:57+02:00
• 4. 10. 2012
1

V počítačovém průmyslu se nám objevuje hned několik druhů žalob, z nichž nejhorší a nejhloupější jsou útoky tzv. “patentových trollů” – firem, které žijí čistě z financí získaných ze soudních sporů nebo obchodu s patenty. Právě jednou z takových firem je ATC (Accredited Transcription Corp), vlastník amerického patentu 6,298,326, který nyní žaluje jak Apple, tak Google.

Co mají Siri a Google Voice(a hromada dalších služeb) společného? Obě přenáší hlasový příkaz na centrální server, kde se taková nahrávka převádí na text a je posílána zpět do zařízení. Právě kvůli tomuto postupu ATC požaduje zastavení používání těchto služeb, nebo placení licenčních poplatků za každé zařízení, které tyto služby obsahuje.

ATC se musí nechat, že si vybrala cíl opravdu velmi dobře. Poplatky za každý prodaný iPhone se Siri a každý prodaný Android s Google Voice by, při dnešní rychlosti růstu mobilního trhu a popularitě obou služeb, mohly vyústit v pořádný balík.

Update: Nové informace od ATC naznačují, že je v ohrožení i Samsung a jeho S-Voice asistent.

Zdroj: techcrunch.com

reklama
reklama

Petr Plachý

Blázen do mobilního života, Androidu, Google a HTC. Fanatický anti-fanatik marně se snažící o rozšíření objektivity. Na Dotekománii si od něj většinou počtete o Androidu, soudech, patentech a hrách. Také jej můžete nalézt na FI Masarykovy Univerzity, kde svadí nekonečný boj o vývojářskou budoucnost.

Komentáře

Sou svině no ale pořád lepší než kdyby s tím žaloval samsung a google to by mě  naštvalo více!!!!

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim