reklama

Motorola musí udělat větší škrty, nařizuje to Google

Motorola musí udělat větší škrty, nařizuje to Google
2012-10-05T10:50:08+01:00
• 5. 10. 2012
1

V srpnu jsme vás informovali o tom, že Google započal restrukturalizaci Motoroly, aby z ní udělal moderní a svižnou společnost. Tento výrobce mobilů patří k těm nejstarším a vlastně byl úplně první na světě. Dnes můžeme tvrdit, že Motorola je matkou dnešního mobilního průmyslu.

Bohužel se jí vcelku nedaří, byť se nenachází v takových problémech jako některé konkurenční subjekty. Původní návrh na přeměnu Motoroly byl vyčíslen na částku 275 miliónů dolarů, která obsahovala také odstupné pro 4 000 zaměstnanců.

Nyní se zdá, že tato cifra není konečná a zřejmě nebude stačit. Google bude muset sáhnout hlouběji do kapsy  a zaplatit 340 miliónů dolarů. Suma je nyní navýšena o náklady, které jsou spojeny se zrušením některých továren a kompletní přeměnou celé společnosti.

Pokud tyto kroky zachrání nejstaršího výrobce před krachem, tak je rozhodně vítáme. Již nyní „Googorola“ představila svůj dlouhodobý plán při uvedení nové rodiny RAZR pro USA. Ačkoliv to nebylo řečeno přímo, chtějí se vydat cestou dlouhé výdrže smartphonů na jedno nabití. To chválíme, ostatně na podobné kroky čekáme velmi dlouho. Vrátí se Motorola na výsluní mezi největší mobilní výrobce?

Zdroj: droid-life.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Roman Navrátil

5. 10. 2012, 11:13

Přál bych ji to a myslím, že lidi uvítají, že se snaží o větší výdrž baterie. Mám známé, kteří to berou jako hlavní kritérium.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim