reklama

Lockitron – zapomeňte na klíče, stačí mobil

Lockitron – zapomeňte na klíče, stačí mobil
2012-10-04T07:44:35+01:00
• 4. 10. 2012
1

Už se vám někdy stalo, že jste zapomněli zamknout hlavní vchodové dveře? Někdy se prostě musíte ujistit, jestli jst tento jednoduchý a běžný úkon prostě neopomenuli. V tomto by vám mohl pomoci nový systém, který spolupracuje s jakýmkoliv smartphonem nebo mobilem.

 

Systém, který se jmenuje Lockitron, vyžaduje pouze instalaci speciálního zámku na vaše dveře. Následně budete nejlépe potřebovat smartphone, do kterého nainstalujte jednoduchou aplikaci, jež vám zjednoduší život. Sami se podívejte na ukázkové video s různými situacemi.

Kromě toho, že můžete na dálku skrze internet nebo sms zakmnout dveře, dovolí vám třeba otevřít známému. Zajímavější funkcí je možnost identifikace vaší osoby, kdy se před vstupem do domu dveře samy odemknou. Daný systém spolupracuje s technologiemi Bluetooth a NFC, ale v tomto případě vás asi napadne, že se nemusí jednat o nejbezpečnější systém.

Pokud nebudeme uvažovat o sporném automatickém odemykání, tak třeba další funkce vás nadchne. Lockitron dokáže detekovat, jestli někdo zaklepal na dveře a vy tak budete na mobilu upozorněni. Celý systém spolupracuje s iOS, Androidem anebo skrze sms. Cenovka je zatím stanovena na 150 dolarů a dostupnost je hlášena na příští rok.

Zdroj: engadget.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Miroslav Gajan

4. 10. 2012, 16:41

fúha vyzerá to naozaj pekne

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim