reklama

Další náklad Nexusích novinek

Další náklad Nexusích novinek
2012-10-27T12:10:19+02:00
• 27. 10. 2012
3

Už mi to přijde poměrně ohrané, ale opět pro vás máme novinky, které nás nejspíše čekají na pondělní konferenci Googlu. Takže další dárečky rozbaleny a o překvapení méně. Pokud chcete být napnutí až do konce, přestaňte číst. Teď.

A pokud nechcete, tak směle do toho. Co nového? Máme toho tady docela dost o Nexus 4 – návod, bezdrátové nabíjení a to, jak se k nám mohli dostat jeho fotky (možná z toho kouká žaloba od Applu;) ). Také se opět podíváme na Nexus 10 a systém Android 4.2 v něm obsažený.

Začněme tedy smartphonem LG Nexus 4. LG očividně o představování nových zařízení moc neví, protože jinak by se snažili udržet věci v tajnosti do poslední chvíle. Na druhou stranu všechno už vlastně víme, takže proč se snažit něco tajit, že? V každém případě se na jejich webu objevil návod k telefonu LGE960, což by měl být LG Nexus 4. Je zde volně ke stažení jako pdf, takže pokud toto zařízení zvažujete, můžete se s ním již dopředu seznámit.

Také se objevila informace o tom, že by Nexus 4 mohl nabídnout bezdrátové nabíjení. Víme, že pokusy prosadit tuto technologii už tu byly (a vlastně stále jsou, viz Nokia), ale nikdy to na zákazníky úplně nezabralo. Za mě má bezdrátové nabíjení několik nevýhod. Tou nejdůležitější je, že vlastně vůbec není bezdrátové. Tak jako tak musíte napájecí podložku/stojánek připojit do zásuvky a telefon pak plácnout na ni. Sice odpadá zastrkování konektoru, ale telefon je stále ukotven na jednom konkrétním místě. Druhou nevýhodu vidím v tom, že v případě klasického kabelu máte možnost s telefonem snadno pracovat, i když se nabíjí. Jenže jakmile vám někdo zavolá a vy máte telefon položený na bezdrátové nabíječce…aha:) Každopádně se z této spekulace může vyvinout zajímavá konkurenční výhoda v případě, že by bezdrátové nabíjení bylo podporování bez nutnosti doplácet za další příslušenství.

A poslední novinkou ohledně zařízení LG Nexus 4 je způsob, jakým se mohl dostat na veřejnost. Stručně řečeno, někdo jej zapomněl v baru. Ale ne, to jsou věci, že? Přesně takhle před rokem unikl iPhone 4 a iPhone 4S. Tentokrát byl ovšem nálezce o něco méně vynalézavý a místo toho, aby telefon výhodně prodal nějakému dychtivému webu, rozhodl se ho vrátit Googlu. Za to mu bylo stejné zařízení přislíbeno, jakmile bude představeno a začne se dodávat. Vtipné na celém příběhu je to, že čtrnáct dní po tom, co majitel baru telefon vrátil, se objevily snímky nového zařízení na internetu (ovšem ne od tohoto nálezce). Je tedy otázka, jestli mu Google nový telefon přesto poskytne. I kdyby ne, nakonec neodešel úplně s prázdnou. Web Wired mu přece jen nyní zaplatil za fotky zařízení, které před vrácením pořídil.

Ovšem vyvstává zajímavá otázka, kterou položil Mike Elgan na Google+. Neměl by nyní Apple zažalovat Google za okopírování marketingové strategie? Přiznejme si, že zapomenout v hospodě telefon, který se nemá dostat na veřejnost, je poněkud zvláštní. Dle mého názoru je to přímo podezřelé a být Applem, zvážil bych podání žádosti o patent na tento postup. Samozřejmě si dělám legraci. Ačkoliv,  kdo ví.

Dostáváme se tedy k poslední novince, kterou je tablet Nexus 10 a Android 4.2. Včera jste u nás měli možnost vidět fotky tohoto zařízení a dokonce fotky pořízené tímto zařízením. Objevil se ale ještě jeden snímek, který zobrazuje menu nastavení. V levé horní části si můžeme všimnout položky Users. To by mohlo jasně napovídat, že se v Androidu 4.2 dočkáme podpory více uživatelských účtů. Pokud mé články sledujete pravidelně, mohli jste zaznamenat, že můj názor na tuto funkci je, že by se měla objevit až ve verzi 5.0. Podle tohoto snímku se pletu. Inu, uvidíme, co nám nakonec Google v pondělí ukáže.

Zdroje: pocketdroid.net, phonearena.com, wired.com, droid-life.com, techradar.com

reklama
reklama

Václav Pavlín

Neuvěřitelně komunikativní ajťák, který od mala smolí všelijaké texty. Začalo to vlastními stránkami, po kterých následoval blog. Relativně nedávno se objevila síť Google+, kde ho teď většinu času zastihnete, jak sdílí zajímavé příspěvky nebo píše o komunikaci. Aktuálně si k tomu přibral ještě korektury a psaní článků pro Dotekománii.

Komentáře

hahaha jste u s tím Applem trapní jak by měl každého žalovat…

Musím vás zklamat, tohle není náš výmysl. Myšlenku jsem převzal od Mika Elgana.

a taky SGS3 má mít BEZKABELOVÉ (takhle to od teď nazývám) pokud se nepletu tak to na kinout říkali (nevím jak se kínout píše…..)

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim