reklama

Bude Huawei a ZTE zakázaný pro trh v USA?

Bude Huawei a ZTE zakázaný pro trh v USA?
2012-10-10T15:01:00+01:00
• 10. 10. 2012

Jedni z nejúspěšnějších čínských výrobců mobilních zařízení, společnosti Huawei a ZTE, byli označeni jako potenciální hrozby v případě národní bezpečnosti a jejich zařízení by měla být zakázána ve Spojených státech. Nejen tento paranoidní výrok vyřkl dům reprezentující zpravodajský výbor v USA.

Podle tohoto výboru mohou výrobci Huawei a ZTE pro USA představovat hrozbu špionáže. Momentálně jsou obě společnosti obviňovány z úplatkářství, korupce, diskriminačního chování, porušování autorských práv a za předpokladu dalšího růstu na trhu se smartphony roste v USA také obava z převzetí kontroly, a to například v oblasti bankovnictví nebo finančních systémů.

Zveřejněná zpráva výborem pro zpravodajskou činnost odhalila 11měsíční vyšetřování obou čínských firem, kde sledovali jejich vliv na domácí trh. Společnosti Huawei a ZTE jsou velkými hráči a rychlý růst je nejcitelnější na západě. Huawei je v současné době druhým nejvýnosnějším výrobcem telekomunikačních zařízení na světě, ZTE okupuje pátou příčku. Z pohledu mobilních telefonů je ZTE čtvrtým největším výrobcem na světě a Huawei šestým.

Huawei i ZTE samozřejmě popírá toto tvrzení či jakékoliv jiné řízení čínskou vládou. Doposud se jim ale nepodařilo předat výboru v USA požadované dokumenty. Předseda Mike Rogers nabádá americké podniky, aby uvažovaly nad jinými dodavateli, pokud jim záleží na duševním vlastnictví, soukromí svých spotřebitelů a péči národní bezpečnosti Spojených států amerických.

Zdroj: techradar.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá přes dlouhých 9 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim