reklama

Bude Huawei a ZTE zakázaný pro trh v USA?

Bude Huawei a ZTE zakázaný pro trh v USA?
2012-10-10T15:01:00+01:00
• 10. 10. 2012

Jedni z nejúspěšnějších čínských výrobců mobilních zařízení, společnosti Huawei a ZTE, byli označeni jako potenciální hrozby v případě národní bezpečnosti a jejich zařízení by měla být zakázána ve Spojených státech. Nejen tento paranoidní výrok vyřkl dům reprezentující zpravodajský výbor v USA.

Podle tohoto výboru mohou výrobci Huawei a ZTE pro USA představovat hrozbu špionáže. Momentálně jsou obě společnosti obviňovány z úplatkářství, korupce, diskriminačního chování, porušování autorských práv a za předpokladu dalšího růstu na trhu se smartphony roste v USA také obava z převzetí kontroly, a to například v oblasti bankovnictví nebo finančních systémů.

Zveřejněná zpráva výborem pro zpravodajskou činnost odhalila 11měsíční vyšetřování obou čínských firem, kde sledovali jejich vliv na domácí trh. Společnosti Huawei a ZTE jsou velkými hráči a rychlý růst je nejcitelnější na západě. Huawei je v současné době druhým nejvýnosnějším výrobcem telekomunikačních zařízení na světě, ZTE okupuje pátou příčku. Z pohledu mobilních telefonů je ZTE čtvrtým největším výrobcem na světě a Huawei šestým.

Huawei i ZTE samozřejmě popírá toto tvrzení či jakékoliv jiné řízení čínskou vládou. Doposud se jim ale nepodařilo předat výboru v USA požadované dokumenty. Předseda Mike Rogers nabádá americké podniky, aby uvažovaly nad jinými dodavateli, pokud jim záleží na duševním vlastnictví, soukromí svých spotřebitelů a péči národní bezpečnosti Spojených států amerických.

Zdroj: techradar.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim