reklama

Blesk mobil: první český virtuál se objeví již brzy, bohužel

Blesk mobil: první český virtuál se objeví již brzy, bohužel
2012-10-24T18:26:23+01:00
• 24. 10. 2012
1

Za pár týdnů proběhne nejdůležitější událost tohoto roku, která ovlivní český telekomunikační trh na minimálně dalších 5-10 let. Bude se jednat o aukci kmitočtů pro LTE sítě. Nezávisle na této aukci probíhá další z důležitých věcí, a to sice analýza trhu číslo 8. Podle výsledků aukce a analýzy se pak bude odvíjet vývoj cen na místním trhu.

Blesk mobile - logo

Jak je psáno v nadpisu, pokud se Blesk mobil objeví brzy, nemusí to být pozitivní faktor pro český trh, byť na první pohled to tak může vypadat. Operátoři šli, jdou a půjdou vždy za ziskem. Nezávisle na tom, jestli jim platí Rakušané, Francouzi, nebo Češi, a proto tento na první pohled vstřícný krok je vlastně jednou z mála nadějí, jak si udržet vysoké zisky. Samotná skutečnost, že první virtuál začne v České republice působit ještě dříve, než bude dokončena analýza trhu číslo 8, může vést k tomu, že ČTÚ vyhodnotí trh jako konkurenční a na základě této situace potom nebude moci uplatnit některá opatření.

Klasickým případem by mohlo být to, že sice Telefónica vpustí do své sítě prvního virtuála, následně ČTÚ prohlásí trh za konkurenční a za pár měsíců může být onen virtuál vyšachován ze hry kvůli dalšímu nesmyslnému důvodu, které si čeští operátoři rádi vymýšlejí a, upřímně, jde jim to.

Blesk mobile by měl začít působit do dvou týdnů a primárně se bude zaměřovat na předplacenkáře. Informace ohledně ceníku nejsou momentálně dostupné, každopádně společnost Ringier Axel Springer CZ, vlastnící například bulvární plátek Blesk, si již stihla podat ochrannou známku, kterou můžete vidět na obrázku výše. Společnost si také již stihla zaregistrovat doménu bleskmobil.cz a bleskmobile.cz

reklama
reklama

Android programátor, co se zajímá o nejrůznější mobilní technologie a sítě.

Komentáře

Martin Novák

24. 10. 2012, 22:39

Zdroje?

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim