reklama

BlackBerry bude nahrazeno iPhonem – hlásí americký úřad

BlackBerry bude nahrazeno iPhonem – hlásí americký úřad
2012-10-23T11:00:44+01:00
• 23. 10. 2012
1

Společnost RIM, která stojí za výrobou mobilů BlackBerry, potřebuje v brzké době uspět s nejnovější platformou BB 10, jinak se dostane do silných problémů. Ty by mohly vyústit až v krach celé společnosti. Snad se tak nestane, ale o tom se rozhodne až v roce 2013. Nyní tato společnost utrpěla silnou ztrátu.

Americký imigrační úřad (The U.S. Immigration and Customs Enforcement agency) se rozhodl, že nahradí mobily BlackBerry za jiné zařízení. V úvahu byly operační systémy Android a iOS. Ve výsledku si agentura zvolila konkrétní zařízení iPhone s tím, že Apple dokáže nabídnout dokonalý hardware a vlastní uzavřený systém s ohledem na bezpečnost. Toto rozhodnutí se týká nahrazení 17 600 zařízení.

Pro kanadskou společnost je to velká ztráta, jelikož o tuto zakázku přišla po 8 letech úspěšné spolupráce. Agentura Reuters dále uvádí, že se nejedná o jedinou migraci. Podobný krok učinila společnost Booz Allen Hamilton, kde došlo k výměně kolem 25 000 BlackBerry mobilů za iPhony. V tomto ohledu zřejmě stálí zákazníci nedůvěřují RIMu a pokud ztratí korporátní sféru, nezbude mu nic jiného, než se zaměřit na běžné zákazníky. Bohužel to není tak jednoduché a v současnosti nemá zařízení, kterým by oslovil masy.

Zdroj: reuters.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Jan Havič

23. 10. 2012, 13:31

Překvapuje mě, že si nevybrali systém android s tím, že by si nechali udělat svou uzavřenou ROM, kterou by si uzpůsobila každá buňka od widgetů až po možnosti instalace programů.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim