Asus představil nové přístroje s Windows 8

Asus představil nové přístroje s Windows 8
2012-10-24T08:32:34+02:00
• 24. 10. 2012

Asus dnes mimo jiné představil především přístroje s novými Windows 8, které budou také brzy představeny. Jedná se o zařízení VivoTab (RT), VivoBook, Transformer Book, Touch Zenbook a Asus All-in-One. My se nyní podíváme, co nám přináší tyto pro nás nejzajímavější kousky.

Asus VivoTab (RT)

Jak je jistě již z názvu patrné, na VivoTab poběží Windows RT, nebude se tedy jednat o plné desktopové Windows, ale pouze o Metro prostředí, nazývané také jako moderní dotykové prostředí Windows 8.

Tablet pohání výkonná Tegra 3, disponuje uživatelskou pamětí 32 GB, samozřejmě obsahuje i USB porty pro periférie, které k Windows běžně připojujeme. Nabídne dotykový 10palcový displej s rozlišením 1280 x 800 pixelů. V USA se začne prodávat za $599, což je o 100 více než MS Surface. VivoTab je ale tenčí a lehčí, navíc nabídne i podporu pro kreslení se stylusem Wacom. Bude se prodávat i 11palcová Atomová varianta s plnohodnotnými Windows, jejíž cenovka bude $799.

Asus TAICHI

Notebook, který si bude cílovou skupinu uživatelů hledat nejspíš obtížněji než klasické notebooky. Tento vám totiž nabídne displeje hned dva, z obou stran víka přístroje. V obou případech se jedná o IPS panel, oba pracují současně a nezávisle na sobě. Nejedná se tedy o klasické zrcadlení obrazu. Notebook je vybavený i stylusem, který využijete v případě druhého dipleje při zavřeném víku. Měl by se prodávat ve dvou variantách – s Core i5 a i7, v obou případech s SSD diskem, který se postará o velmi rychlé nabootování.

Asus Transformer Book

Transformer není nutno nutno nikterak obšírně představovat. V tomto případě se však jedná o přístroj s Windows 8, který má jiné HW specifikace než ten s Androidem. Pojďme se na něj blíže podívat. Vzhledem k použité architektuře chipsetu x86 na přístroji najdeme i výdech chlazení. Bude se prodávat ve třech velikostech 11,6″, 13″ a 14″. Transformer pohání Core i7 Ivy Bridge, disponuje SSD pamětí a až 4GB pamětí RAM. Opravdu zajímavé je i použití 5Mpx kamery na zádech přístroje. Vzhledem k jeho velikosti, nebude nejpohodlnější s ním pořizovat fotografie. Samozřejmostí je zde i přední kamera pro video hovory. Displej je dotykový s technologií IPS a nabídne Full HD rozlišení 1920 x 1080 px.

Video představení Windows 8 přístrojů od Asusu

Zdroje: ubergizmo.com, ubergizmo.com, engadget.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Petr Bělík

Jsem dvaadvacetiletý student a občasný bloger, zajímající se o nové IT trendy. Primárně pracuji na NTB s Win7, na stolním PC mi běží prim. Linux Mint. Ke konzumaci obsahu spouštím Google Chrome. Ke komunikaci mi slouží GTalk, Twitter a Google+. V terénu mi PC zastupuje Galaxy Nexus. Baví mě webdesign a mobilní technologie. Udělá mi radost kde jaký Gadget!

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 2
PanzerGlass S24 MP Mraz 1

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat