reklama

Apple: patent na alternativní NFC technologii

Apple: patent na alternativní NFC technologii
2012-10-19T19:31:05+01:00
• 19. 10. 2012

Dlouho se spekulovalo o tom, že nový iPhone bude mít NFC , ale dnes již víme, že ji neobsahuje. Nyní získal patent na alternativní technologii, která bude pracovat obdobně. Zatím se o ní mluví jako o „alternativě k  NFC“. Zřejmě víme, proč se chce vydat vlastní cestou, ale o tom později.

Samotný popis v patentu je poměrně komplikovanější, ale neuvěřitelně připomíná právě zmiňované NFC. Můžeme vám ukázat část textu z patentu a sami si rozhodněte, jestli se jedná o alternativu nebo o velmi podobnou technologii.

„techniques for triggering a process within a portable electronic device that identifies itself for purposes of establishing communications with another device that is in proximity“

Když to zjednodušíme, tak se jedna o techniku navázání komunikace mezi dvěma zařízeními, která si jsou blízká. U nás si nemůžeme pomoci, ale obě technologie jsou si velmi podobné. V tuto chvíli je patent schválen a můžete se začít ptát, proč si jablečná firma vytváří nový standard.

Zatím si ze všech informací můžeme poskládat, že Apple hodlá rozjet vlastní verzi placení smartphonem. S touto technologií bude nezávislý na NFC a může si poměrně dobře diktovat veškeré podmínky. Nedávno jsme vás informovali o tom, že se dokonce vybavuje patenty, které se týkají podobných technologií a také se dotýkají bankovního sektoru.

Asi se za rok dočkáme iPhonu 6, který bude mít zabudované vlastní řešení pro bezkontaktní platby. Vydává se Apple dobrou cestou? Vždyť už i u nás se rozbíhají projekty na placení mobilem s využitím NFC. Možná se ale jedná o starý patent a i Apple se vydá cestou zaběhnutější technologie. Necháme se překvapit.

Zdroje: techradar.com, slashgear.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim