reklama

Apple nezvládá úniky informací

Apple nezvládá úniky informací
2012-10-23T08:27:39+01:00
• 23. 10. 2012
1

Není tak neobvyklé, že se dozvíme o nějakém produktu z mobilního světa dříve, než se vůbec oficiálně uvede. V minulosti byl Apple mistr ve skrývání tajemství, ale v poslední době jste si mohli všimnout, že se vždy téměř vše odtajní.

Dokonce si mnohdy můžete poskládat vlastní zařízení, čehož využívají čínské kopírky, které již nyní nabízejí napodobeniny třeba iPadu Mini. Situace se pomalu zhoršuje a informace jsou čím dál přesnější s lepšími fotografiemi.

V jednom rozhovoru pro arstechnica.com uvedli zaměstnanci Applu, že základem je vytvoření loajality zaměstnanců tak, že oni sami nechtějí, aby došlo k jakémukoliv úniku informací. Musí dodržet všechny možné bezpečnostní předpisy a jsou pravidelně školeni. Samotná zařízení jsou bedlivě hlídaná a už jen k přenášení na malé vzdálenosti jsou zakrývána, aby nedošlo k úniku. A odkud se tedy berou všechny ty informace?

Jeden ze zaměstnanců podotýká, že vše výše zmiňované platí pouze na americké zaměstnance Applu. V Čínských továrnách chybí vyšší bezpečnostní politika a také zde není vytvářena loajalita vůči jablečné společnosti. Ostatně je dost těžké něco takového navodit, když Foxconn zaměstnává statisíce lidí. Dokonce zaměstnanec uvádí, že všechny úniky pocházejí z čínských továren a vše jen kvůli pozornosti a lepšího pocitu pro člověka, který danou informaci vynesl na povrch.

Bohužel se to netýká jen Asie. Podle našich zpráv dochází k výrobě iPadu Mini v Jižní Americe a i zde jsou úniky dosti velké. Ostatně to není problém pouze Applu a s podobnou situací se potýká i LG s novým Nexusem, který ještě nebyl představen, ale víme o něm vše.

Dalších několik zaměstnanců podotýká, že Apple zaspal a veškerá bezpečnostní politika je zastaralá. Samotný Tim Cook v tomto ohledu poněkud zaváhal a zatím neudělal razantnější kroky. Ostatně by možná i zákazníci uvítali, kdyby všechno nevěděli několik týdnů, nebo měsíců dopředu. Jak se díváte na tyto úniky vy? Je to chyba společností, které si neumí uhlídat zaměstnance?

Zdroj: arstechnica.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Mně osobně je to úplně buřt. Pokud něco unikne, tak prostě uniklo. Proč to řešit? Fanatismus? Jaj.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim