reklama

Apple skupuje patenty a technologie pro iPhone 6?

Apple skupuje patenty a technologie pro iPhone 6?
2012-10-06T12:30:08+02:00
• 6. 10. 2012
1

Než Apple představil současný model iPhone 5, předpovídaly se technologie, které bude obsahovat. Některé teorie byly absolutně zcestné a jiné založené na náznacích samotné společnosti.

Jednou takovou technologií byla čtečka otisků prstů, která se měla objevit v jablečné novince.  Spekulace vycházela z nákupu společnosti AuthenTec za 365 miliónů dolarů, která se zabývala výrobou 2D senzorů na čtení otisků prstů. Dnes je všem jasné, že iPhone 5 žádnou takovou technologii nevlastní, ale dle posledních zpráv, se může objevit v nadcházejícím modelu.

Nyní se Apple rozhodl ke spolupráci s mladou společností Microlatch, která vlastně spadá do kategorie start-up. Finanční detaily nejsou známé, ale tato firmička vlastní patenty pro využití otisků prstů s aplikacemi, které pracují s technologií NFC. Navíc tyto technologie a patenty splňují aktuální bankovní standardy.

Na základě těchto informací se můžeme domnívat, že Apple připravuje vstup se zařízením, které bude vybaveno technologií NFC. Navíc by mělo být využitelné v bankovním sektoru. Bude zajímavé, jestli se k tomuto kroku rozhodne u nadcházejícího modelu iPhonu, ale časové naplánování by odpovídalo. Setkáme se s NFC a čtečkou otisků prstů u iPhonu 6?

Zdroj: zdnet.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Spíše iPhone 5S 

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim