reklama

Apple má smlouvu na hodiny v iOS 6 s SBB

Apple má smlouvu na hodiny v iOS 6 s SBB
2012-10-13T13:18:39+01:00
• 13. 10. 2012

Obviněná kalifornská společnost Apple, která byla napadnuta za okopírování typických železničních hodin ze Švýcarska ve své nové aplikaci s hodinami v iOS 6, nakonec zřejmě dosáhla kýženého úspěchu hned v prvním jednání se Švýcarskými spolkovými drahami.

Švýcarské spolkové dráhy SBB na svých webových stránkách právě včera vydaly oficiální prohlášení, ve kterém potvrzují podepsání společné licenční smlouvy s Applem, která má právnicky podložit další užívání stejných staničních hodin SBB na zařízeních iPad a iPhone, jejichž skutečným návrhářem je Hans Hilfiker.

Práva na design ciferníků vlastní v současné době Mondaine a nikde doposud nepadla žádná zmínka o tom, zda nebude mít Apple v budoucnu problém i s touto společností. Po samotném podepsání se obě strany dohodly, aby výše poplatku, stejně jako další podrobnosti o této úmluvě, nebyly poskytnuty veřejnosti, což rozhodně nikoho z nás nepřekvapuje.

Zdroj: 9to5mac.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá přes dlouhých 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim