reklama

Apple má smlouvu na hodiny v iOS 6 s SBB

Apple má smlouvu na hodiny v iOS 6 s SBB
2012-10-13T13:18:39+00:00
• 13. 10. 2012
Thumbnail

Obviněná kalifornská společnost Apple, která byla napadnuta za okopírování typických železničních hodin ze Švýcarska ve své nové aplikaci s hodinami v iOS 6, nakonec zřejmě dosáhla kýženého úspěchu hned v prvním jednání se Švýcarskými spolkovými drahami.

Švýcarské spolkové dráhy SBB na svých webových stránkách právě včera vydaly oficiální prohlášení, ve kterém potvrzují podepsání společné licenční smlouvy s Applem, která má právnicky podložit další užívání stejných staničních hodin SBB na zařízeních iPad a iPhone, jejichž skutečným návrhářem je Hans Hilfiker.

Práva na design ciferníků vlastní v současné době Mondaine a nikde doposud nepadla žádná zmínka o tom, zda nebude mít Apple v budoucnu problém i s touto společností. Po samotném podepsání se obě strany dohodly, aby výše poplatku, stejně jako další podrobnosti o této úmluvě, nebyly poskytnuty veřejnosti, což rozhodně nikoho z nás nepřekvapuje.

Zdroj: 9to5mac.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Od zrodu Dotekománie je stálým přispěvatelem. Tato věrná podpora trvá téměř 6 let a vzniklo přes 2 500 článků v různé podobě. Oblíbeným výrobcem je Apple a hned v závěsu Blackberry s Nokií. Nyní spokojeně užívá šťavnatý iPhone X s jablečnou příchutí.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit