reklama

Aplikace Play Store obsahuje bezpečnostní chybu

Aplikace Play Store obsahuje bezpečnostní chybu
2012-10-11T09:00:54+01:00
• 11. 10. 2012

Play Storu jako takovému se poměrně daří. Příkladem může být odhad analytické společnosti, která tvrdí, že výnosy rekordně stoupají. Nedávno dokonce překonal 25 miliard stažení aplikací a her. Bohužel tu máme nemilou zprávu pro ty, kteří si chrání nákupy v aplikaci Play Store.

Někteří uživatelé stále neplatí za aplikace, a to z jednoduchého důvodu. Nechtějí svěřovat svou kreditní kartu Googlu. Jiní se nebojí a vesele nakupují v rámci možností nebo slev. Aby nemohl jen tak někdo nakoupit na jejich smartphonu, existuje ochrana v podobě čtyřmístného PINu. Bohužel jeho odhalení není zas tak složité, byť na to musíte být zdatnější.

Toto heslo je totiž uloženo přímo v zařízení. Přišlo se na to poměrně jednoduše. Po smazání dat dojde ke zrušení PINu, a tak bylo jasné, že je uložený někde v paměti smartphonu. Následně developeři a kutilové zasedli a začali pátrat. Nakonec objevili přímé umístění hesla v nešifrované podobě. Díky těmto informacím se dá napsat aplikace, která dohledá heslo a přímo ho může ukradnout.

Nemusíte se bát, že by toho někdo chtěl ihned zneužít. Okamžitě po objevení této bezpečnostní chyby byl kontaktován Google, který zahájil proces nalezení opravy. Bohužel zatím není jasné, kdy se dočkáme bezpečnostní aktualizace. Tímto rozhodně můžeme poděkovat lidem z XDA Developers, kteří se zachovali velmi dobře.

Zdroj: androidauthority.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim