reklama

Androidí tablety ovládly 41 % trhu

Androidí tablety ovládly 41 % trhu
2012-10-26T15:35:24+01:00
• 26. 10. 2012

Trh s tablety nám pomalu ale jistě roste a je celkem komplikované uvést jednoznačně nějaké číslo, které by definovalo, kolik jich bylo prodáno.Naštěstí jsou zde společnosti, které ze svých analýz mohou vytvořit statistiky a na jednu takovou se podíváme. Firma Strategy Analytics vydala zprávu, ze které jasné vyplývá, že trh s tablety zaznamenal vysoký nárůst.

Ve třetím kvartálu 2011 bylo prodáno 17,2 miliónu tabletů celkově a letos byl zaznamenán nárůst o 43 %. Tudíž bylo v Q3 prodáno 24,7 miliónu tabletů. To je velmi dobrý výsledek a očekává se, že tento růst se nezpomalí. Z celkového počtu všech prodaných tabletů jasně dominuje iPad, který obsadil 57 % trhu, což je 14 miliónů kusů. Ačkoliv se jedná o pěkné číslo, tak oproti minulému roku zaznamenal pokles o 7 %.

Ohodnocení skokan roku můžeme dát tabletům s Androidem, jelikož minulý rok obsadili 29 % trhu a letos zaznamenali nárůst o 12 % na 41 % trhu. Bohužel se zde neuvádí, v jakém poměru jsou jednotlivé verze. Musíme myslet na to, že třeba Kindle Fire od Amazonu je také poháněn upraveným Androidem a nevíme, kolik si vzal procent z těchto čísel. Nyní se již podívejte na jednoduchou tabulku, kde je vše jasně vidět.

Zdroj: blogs.strategyanalytics.com

 

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

TmavĂ˝ reĹľim