reklama

Amazon vyzývá vlády k ukončení patentových sporů

Amazon vyzývá vlády k ukončení patentových sporů
2012-10-19T18:21:49+02:00
• 18. 10. 2012
1

Generální ředitel společnosti Amazon se vyjádřil v zahraničním deníku Metro k momentální situaci na poli s patenty, kde delší dobu můžeme pozorovat nekonečné soudní tahanice. Jedním z řešení mají být razantně upravené zákony, které by znamenaly ukončení těchto sporů.

Jeff Bezos nemá již moc trpělivosti s nekonečnými cykly technických patentových soudních sporů, a proto vyzývá vlády, aby co nejdříve zasáhly a změnily tyto zákony.

„Patenty mají podpořit inovace a my začínáme být ve světě, kde by se mohly inovace začít potlačovat. Vlády se potřebují podívat na patentový systém a zjistit, zda je potřeba tyto právní předpisy upravit, protože si nemyslím, že některé z těchto bitev jsou zdravé pro společnost. Miluji technologie, miluji vynálezy, líbí se mi rychlé změny a ve skutečnosti je zlatý věk bezdrátových a mobilních zařízení,“ řekl Jeff Bezos.

Jeff není jediný unavený z patentových soubojů. Začátkem tohoto měsíce se konal summit, během nějž společnosti jako Apple, Google, Microsoft, Samsung a další techničtí giganti hledali společné řešení. O nějakém dosaženém výsledku můžeme samozřejmě pouze spekulovat. Až samotný čas prozradí více.

Zdroj: techradar.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného zrodu a tato věrná podpora trvá přes dlouhých 7 let. Oblíbeným výrobcem je Apple, ale moc nezapomíná ani na Android nebo BlackBerry OS.

Komentáře

Hezky vyjádřeno. Už je na čase, aby se tyto kolosy ze světa technologií domluvili na nějakém řešení. Někdy se totiž jedná o malichernosti a zbytečnosti.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim