reklama

5 aplikací, bez kterých bych nepřežil – Petr Bělík

5 aplikací, bez kterých bych nepřežil – Petr Bělík
2012-10-08T13:35:58+02:00
• 8. 10. 2012
1

Každý máme nějaké oblíbené aplikace, které nás okouzlují svou krásou, funkčností, nebo jen ulehčením velmi neoblíbeného úkonu. V tomto seriálu vám každý týden popíše svých 5 nejdůležitějších aplikací pro libovolný mobilní OS nějaký člen naší redakce, či česká internetová hvězda. Další výběr připravil Petr Bělík.

Petr Bělík (G+) je jedním z novějších členů redakce Dotekománie, který doposud neměl tolik času pro tvorbu článků, jak by si představoval. Slibuje ale, že se určitě polepší.
Můj první smartphone byl ještě do nedávna LG Optimus One, který jsem od února používal jako druhý mobilní telefon. To jsem si totiž udělal radost Galaxy Nexem, který teď používám jako jediný. Optimus ale zůstal v rodině, tak lehko se ho nevzdám – je to moje srdcovka. Tomu se ostatně budu věnovat i níže.

Pochopitelně nejvíce používám aplikace v Androidu integrované nebo provázané s Googlem. Gmail, GTalk, GMaps, YouTube, GTranslate, Goggles, GReader, Google+ a další soc. sítě (Twitter, Facebook, Instagram, Foursquare)

Low-end LG Optimus One

Pokud mám vybrat 5 aplikací, které jsem používal na low-endu Optimus One, pak je to, vzhledem k malé interní paměti, kdy je pro aplikace připraveno celých 175 MB, těžší, než se zdá. Pokud nainstaluji výše zmíněné, mimo integrované GApps, už mi nezbývá moc místa na další aplikace, z nichž bych měl vybrat 5, bez kterých bych nepřežil. Rozhodně jsou to aplikace, které mi usnadní denní rutinu a fungování jak ve škole, tak ve volném čase.

Thousand Clock Widgets

Ihned po odemknutí je jako první vidět plocha s ikonami a widgety a já jsem člověk, který je rád v obraze a má informace ihned po ruce. Proto jsem také hledal a zvolil právě tuhle aplikaci od Tomáše Hubálka. Vystřídal jsem jich za dobu s Optimem ale více. Používám 4×2, tedy největší formát widgetu, který mi zobrazuje počasí – aktuální stav a teplota (min/max), další budíík, čas, datum, den v týdnu, procenta baterie, procenta využití místa na SD kartě, číslo týdne.

logo-app Thousand Clock Widgets Tomas Hubalek Zdarma ANDROID

Total Commander

Je sice spousta správců souborů, ale nemusím, hádám, vysvětlovat, proč volím právě TC. Samozřejmě používám i pluginy (FTP a další) , které ho dělají více než bezkonkurenčním.

logo-app Total Commander - file manager C. Ghisler Zdarma ANDROID

Pubtran

Jsem jím natolik rozmazlen, že i v případě, že stojím na zastávce MHD, stejně vytáhnu phone a zjistím si, kdy mi jede spoj. Zřejmě jej také nemusím nijak představovat. Zkráceně – nejlepší jízdní řády ever.

logo-app Pubtran Seznam.cz, a.s. Zdarma ANDROID

Můj Vodafone

Ne, že bych se tím chtěl chlubit, ale ano, jsem uživatelem Vodafone. Nemám na výběr – z bláta do louže. Uvidíme, co přinese 4. operátor. Aplikaci používám z prostého důvodu, abych měl přehled o vyčerpaných volných minutách, dosavadní útratě, ale především o vyčerpaní limitu FUP. Jelikož jsou i jiné, lepší aplikace, které mi lépe a podrobněji monitorují přenesená mobilní data, tak je to ve výsledku jedno. Můj Vodafone i jiná aplikace zobrazují z neznámého důvodu o pár MB rozdílné informace o spotřebovaných datech.

logo-app Můj Vodafone Vodafone Czech Republic a.s. Zdarma ANDROID

Piškvorky na 5

Jako poslední jsem vybral jednoduchou a především málo zabírající hru pro dlouhé chvíle. Vyzkoušeno mám samozřejmě spoustu her od Angry Birds, po různé logické, atp. Ale vzhledem k omezené paměti šly po pár dnech vždy pryč. Tato hra umožňuje mimo hru s počítačem i hru se soupeřem po síti. Do dnešního dne je registrováno 2971 uživatelů, se kterými můžete hrát.

logo-app Piškvorky na 5 Libor Svejda Zdarma ANDROID


Galaxy Nexus

U Nexu nejsem omezený pamětí, tedy téměř najsem. Mohu tedy volit i větší žrout, a tak se pustíme do výčtu pěti, bez kterých bych nefungoval na 100 %. Používám samozřejmě i pět výše uvedených.

ČT24

Nejlepší zpravodajství u nás, 24 h denně, Hydepark, atp. Mimochodem je to taky jeden z mála kanálů, které sleduji online.

logo-app ČT 24 Česká televize Zdarma ANDROID

TeamViewer for Remote Control

Občas potřebuji přistoupit k mému serveru/download stroji, případně pomoci některému z PC negramotných známých.

logo-app TeamViewer for Remote Control TeamViewer Zdarma ANDROID

Chrome

Chrome mám na stolním pc, na laptopu a byl bych to ignorant, kdybych ho neměl i na phonu. Sync záložek s desktopovým Chromem je výhodou. Není to jediný prohlížeč, který na telefonu používám, ale je primární.

logo-app Prohlížeč Chrome – Google Google Inc. Zdarma ANDROID

Endomondo Sports Tracker PRO

Run Keeper mě jednoduše zklamal. Nevyhovoval mi a popravdě, když se na to zpátečně podívám, tak se mi nelíbí ani jeho (G)UI. U Endomonda je to jiné – svěží a funkční vzhled, vlastní trenér. Chvíli jsem jej používal, ještě na Optimu, ve Free verzi, ale později jsem jej zakoupil, i když v akci, ale přece. Důvodem nebyly ani tolik premium funkce, ale příspěvek autorovi za dobrou aplikaci. Tak to má být.

logo-app Endomondo Sports Tracker PRO Endomondo.com 3,87 US$ ANDROID

Dropbox

Málem bych úplně zapomněl na jednu z nejdůležitějších aplikací propojujících PC a telefon. Dropbox využívám opravdu denně. Mám něco rozděláno, například ve Photoshopu, vložím PSD soubor do Dropbox složky a pokračuji na notebooku ve škole. Kam se hrabou flashky.

logo-app Dropbox Dropbox, Inc. Zdarma ANDROID

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Petr Bělík

Jsem dvaadvacetiletý student a občasný bloger, zajímající se o nové IT trendy. Primárně pracuji na NTB s Win7, na stolním PC mi běží prim. Linux Mint. Ke konzumaci obsahu spouštím Google Chrome. Ke komunikaci mi slouží GTalk, Twitter a Google+. V terénu mi PC zastupuje Galaxy Nexus. Baví mě webdesign a mobilní technologie. Udělá mi radost kde jaký Gadget!

Komentáře

David Pelán

8. 10. 2012, 23:42

Galaxy Nexus mám taky a musím říct, že používám 3 z 5ti zde zmíněných aplikací. Chrome, Dropbox a TeamViewer. Chrome samozřejmě kvůli synchronizaci a Dropbox kvůli automatickému uploadu všech fotek a videí, takže to mám vše v PC hned, jak něco pořídím. TeamViewer sice zas tak moc nepoužívám, ale občas taky pomůže :) Super článek

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat