reklama

TouchWiz vám smaže data po zadání kódu

TouchWiz vám smaže data po zadání kódu
2012-09-26T08:29:24+02:00
• 26. 9. 2012
3

Samsung v tichosti aktualizoval nejnovější model Galaxy S III GT-I9300 a hlavně jeho TouchWiz. Původně se myslelo, že se jedná o menší vylepšení, ale dnes bylo zjištěno, že obsahoval závažnou bezpečnostní chybu. Ta klidně mohla smazat vaše data, a to jste nemuseli udělat nic složitého.

Ve skutečnosti stačilo vyťukat USSD kód, který nebudeme uvádět. Ten následně udělal kompletní vymazání celého smartphonu. Mnozí tuto záležitost znají pod označením “wipe”. Původně se myslelo, že stačí v aplikaci telefon vyťukat tento speciální kód, ale nakonec se přišlo na to, že může být aktivován i jen skrze sms nebo odkaz ve webovém prohlížeči. V současnosti po aktualizaci je tato funkce odstraněna a zdá se, že je vše v pořádku.

Bohužel se tento problém netýká pouze SGS III. Zahraniční weby zjistily, že se podobné vymazání skrze stejnou chybu dá aplikovat i na starších smartphonech. Prakticky na všech mobilech s nadstavbou TouchWiz. Konkrétně se to týká Galaxy S II, Galaxy S Advance, Galaxy Beam a Galaxy Ace.

Pokud již nemáte smartphone s TouchWiz, tak se nemusíte bát. Ostatně Samsung nyní bude muset vydat aktualizaci, jelikož by se daná chyba mohla využít k poškození majitelů smartphonů.

Z bezpečnostních důvodů nebudeme uvádět ani odkaz na zahraniční zdroj.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Takže pro lidi, co se bojí, stáhněte si aplikaci Dialer One a nastavte si ji jako výchozí. A nebo do aktualizace radši neklikejte na žádné odkazy z telefonu :)

Přemysl Vaculík

VIP 26. 9. 2012, 9:57

white.haven: Minule jsem uvedl odkaz na způsob, jak obejít ochranu znakem. Na základě minulé diskuze neuvádíme zdroj, kde je jasně napsaná daný kód.

white.haven

26. 9. 2012, 9:51

„Z bezpečnostních důvodů nebudeme uvádět ani odkaz na zahraniční zdroj.“

A to jako proc?

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim