reklama

Nexus 7: root a tablet UI na pár kliknutí video

Nexus 7: root a tablet UI na pár kliknutí [video]
2012-09-09T11:04:45+02:00
• 9. 9. 2012
7

V redakci si již nějakou dobu hrajeme s tablety Nexus 7. Kromě recenze, která  u vás získala velmi kladný ohlas, jsme si také všimli dotazů na rozhraní samotného Androidu v tabletu.

IMG_20120908_155945

Google se rozhodl, že Nexus 7 bude mít uživatelské rozhraní pro mobily. Zvykli jsme si a ačkoliv k němu máme výhrady, vyslyšeli jsme vaše prosby a přinášíme návod, jak změnit rozhraní v Nexusu 7 na to tabletové. Video vám ukáže, že se nejedná o nic složitého.

K celé této malé klikací operaci potřebujete pouze Nexus Root Toolkit na svém počítači a následně doinstalovat do Nexusu aplikaci ROM Toolbox Lite. Samotný nástroj na rootování je velmi dobře udělán a jeho použití zvládne kdokoliv, kdo má aspoň základy angličtiny.

Screenshot_2012-09-08-13-25-34Screenshot_2012-09-08-14-24-13

Jen musíme upozornit, že musíte mít nainstalované ovladače, ale samotný návod samozřejmě naleznete v softwaru Nexus Root Toolkit. Odemknutí a root je pak jednoduchá záležitost, ale i tak doporučujeme číst každé slovíčko.

Vše děláte na vlastní nebezpečí a Dotekománie se zříká jakékoliv viny za problémy, které si způsobíte tímto mini postupem.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Nahrál sem Paranoid ROM a přepínání je v Nastavení bez restartu
 http://imageshack.us/f/441/screenshot2012121821185.png/

Jak přepnout do tabletového rozhraní 3G verzi která má už android 4.2.1 a tento postup nefunguje ?

Funguje tento tutoriál i na 3G verzi?

Vladimír Sedláček

8. 12. 2012, 22:49

help jaksi mě chybí položka ladění usb :)

2.: A čím má jako být tabletové rozhraní na ICS a JB nedomyšlené? Já ho používam na 7.7″ displeji a má to jen samé výhody oproti rozhraní pro smartfony. (Samozřejmě ve spojení s velkým displejem, 7″ a více). Divim se, že ho do Nexusu Google nedal rovnou. Také se ušetří místo na obrazovce tím, že se v tomto UI spojí notifikační lišta a ovládací panel v jedno.

Otázkou je, proč by někdo chtěl změnit rozhraní na tabletové, které je dost nedomyšlené. A instalací správného launcheru se vyřeší jakékoliv problémy s uživatelským rozhraním.

A funguje to korektně? Podle XDA to vypadá že jen změna hustoty pixelu přináší spoustu problémů (koneckonců tablet by měl pracovat s reálnou hustotou a ne s tím co si uživatel nastaví). Právě proto je k dispozici i True Tablet UI mod. Určitě bych uvítal zkoušku tohoto.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat