reklama

Komentář

[Komentář] Nová HTC. Za co chválit a za co pokárat
2012-09-21T09:27:58+02:00
• 21. 9. 2012
5

S hrůzou jsem zjistil, že jsem ještě nevypustil nějaký těžce inteligentní komentář k novým „HTCčkám“, a tak to nyní napravuji. Na sociální sítě už by to byl příspěvek příliš dlouhý, proto jsem připravil takový shrnující článek. Nejde mi ani tak o srovnání specifikací s konkurencí, ale spíše o první dojmy a celkový pohled na výhody a nevýhody nových telefonů.

HTC útočí s modely 8X a 8X

+1 Spolupráce s Microsoftem

To je něco, co nebylo zprvu úplně jasné. 8S a 8X (oficiální názvy jsou Windows Phone 8S a WP 8X) se totiž staly referenčními modely platformy Windows Phone, z čehož vyplývá i to, že je bude propagovat Microsoft. Ptáte se, proč ne Nokia? Podle mého proto, že si nenechala do ničeho od Microsoftu „kecat“. HTC zjevně bylo, co se týče spolupráce, tvárnější, a tak bude mít marketingovou výhodu. Další hřebíček do finské rakvičky.

+2 Změna designu

HTC prospěje Stále jsme  slýchali, že HTC produkuje pořád stejné telefony. To se změnilo s řadou One (hlavně tedy modelem X a S, V totiž zcela zřetelně vychází z HTC Legend) a teď to nabralo ještě větší otáčky. Ano, 8S a 8X připomínají Lumie. To nikomu vymlouvat nebudu. Zase na druhou stranu můžeme alespoň model 8S zprostit obvinění. Je vidět, že vychází z modelů HTC HD Mini i HTC Titan.

U 8X už to tak jednoduché není, ale rozhodně si nemyslím, že by se HTC mělo bát žaloby. Ale zpět k obecnému tématu designu. Na první pohled sice nejde o „reprezentativní“, či manažerské telefony, ale spíše o barvami hrající diskotéku. Pokud si ale vyberete černé (černo-bílé) provedení, tak si trapně připadat nebudete.

+3  Bez trapasů

Je tu jedna věc, která se Nokii opravdu nepovedla a HTC tuto chybu neudělalo. Ukázkové video pořízené velkou kamerou a fotky profesionálním fotoaparátem. To se opravdu nepovedlo. Pokus udělat z Lumií dokonalé telefony nevyšel a spíše uškodil. HTC si v podstatě na nic nehrálo, takže si každý na telefony může názor udělat sám.

Fail #1 Promrhaný potenciál modelu 8S

WP 8S se mi v černobílém nebo zeleno stříbrném provedení líbí skoro více než 8X. Je to pěkný telefon s dostatečnými parametry a první spekulace o ceně rozhodně nevypadají špatně (asi 7500 korun). Jsou tu ale dvě věci, které mi tu chybí. NFC a přední kamera. Mělo se zřejmě šetřit na ceně a někde se škrtalo. Chápu, ale přední kamera by u slabšího modelu stačila i méně kvalitní a v podstatě nejlevnější. Ne všichni potřebují FullHD kameru s širokoúhlým záběrem, jako má 8X. To by snad cenu zase tolik nezvedlo. Druhá věc je chybějící NFC. Byť by to třeba mohlo cenu zvednout, srovnalo by to úroveň s modelem Lumia 820, který NFC má. Jestli NFC potřebujete/chcete, nechám na vás. Já bych ho chtěl.

Fail #2 Zase ta cena

Stejně jako další výrobci, ani HTC se nepoučilo a opomíjí veřejnosti při prezentaci podat konkrétní informace o dostupnosti a ceně. Kolik tedy opravdu budou HTC stát nevíme. Spekuluje se o cenovce 7500 pro slabší model a o ceně 13 000 korun za 8X.

Důležitější je ovšem samozřejmě názor komunity. Podle mě jsou toto jedny ze zásadních nedostatků a výhod nových HTC Windows Phone telefonů. Kde vidíte vy jejich přednosti a nevýhody oproti konkurenci? Podělte se s námi o váš názor v diskuzi…

reklama
reklama

Matouš Eckert

Zajímám se o moderní technologie, telefony, tablety, internet a vše, co se kolem toho točí. Na Dotekománii píšu články, točím pořad Na Dotek a seriál Windows Phone Apps. Mimo svého pisálkovství stále ještě studuji jedno pražské gymnázium.

Komentáře

to x-brace: ano, máte pravdu, i 820 NFC má. Děkuji za upozornění, v článku jsem informaci opravil.

mcelroy_sk

21. 9. 2012, 10:28

Dizajnovo super, nokia bude mat navrch pravdepodobne fotakom, ale to ukazu az testy.
Ale co ma najviac mrzi, je pamat na 8X. 16GB? to si robia srandu? Ako viem, ze vela ludi nepotrebuje viac, ale dnes ma byt na kazdom telefone oznacovaneho ako TOP model minimalne 32GB, pripadne menej, ale s podporou MicroSD. Je to velka skoda, takto stale budem poskulovat po 920…

HTC odvedlo hodně dobrou práci. První dojem je z obou výborný. Maličkosti, které to kazí, podle mě jsou:

1) Odemykací tlačítko na horní straně telefonu. U 4,3″ zbytečná ergonomická chyba, která se u HTC pořád opakuje.
2) Modelu 8S chybí decentní celočerné nebo celošedé provedení. Snad něco takového přijde časem.

Nové Nokie i HTC představují vysoko položenou laťku, král však bude jeden- Lumia 920.
Už teď se dá říct, že navzdory prvním pozitivním ohlasům na design, to Samsung Ativ S vůči Lumiím a HTC dokonale projel.

Jen si dovolím opravit, že Lumia 820 má NFC taky jako 920.

Otázkou je, jak je to s NFC, pokud Vám ukradnou mobil, jestli do 500Kč není třeba PIN, pak co brání tomu udělat několik nákupů za 500Kč, než telefon bloknou…

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim