reklama

Kindle Fire HD a Bing od Microsoftu?

Kindle Fire HD a Bing od Microsoftu?
2012-09-10T10:19:09+02:00
• 10. 9. 2012

Minulý týden Amazon překvapil celý svět novou rodinou tabletů Kindle Fire, a to zejména sérií HD. Ta je na tom se specifikacemi velmi dobře a o ceně ani nemluvíme. Všechny tyto tablety jsou postaveny na Androidu a u HD verze se jedná konkrétně o 4.0 ICS.

Do systému Amazon zasáhl velmi výrazně a už od minulé verze víme, že neobsahují standardní webový prohlížeč. Amazon si svůj pojmenoval Silk a jeho fungování můžeme přirovnat k Opera Mobile.

andi2

Nyní se vyskytla zajímavá informace o tom, že ačkoliv je systém postaven na Androidu od Googlu, tak defaultní vyhledávač není v prohlížečích nastaven na Google. Do těchto tabletů se dostal Bing od Microsoftu. Hlavním důvodem integrace tohoto vyhledávače má být snížení závislosti na Googlu, což je poněkud úsměvné, když sám systém pochází právě od něj. Naštěstí se nejedná o pevné nastavení a uživatelé si toto budou moci změnit, byť to ještě nebylo vyzkoušeno v praxi.

Zdroj: androidauthority.com


Jedná se o novou spolupráci? Zkouší Microsoft a Amazon najít společnou cestu? Amazon má co nabídnout Microsoftu. Pokud se podíváme na obsah, kterým disponuje, tak by se zcela hodil pro nový systém Windows 8 a Windows 8 RT. Je to předzvěst velké spolupráce?

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat