reklama

Čínská vláda: Nechceme Nexus 7

Čínská vláda: Nechceme Nexus 7
2012-09-14T10:42:23+02:00
• 14. 9. 2012
3

To, že Čína a Google nejdou dohromady, je již několik let veřejným tajemstvím. Po zákazu vyhledávání se čínská vláda rozhodla zakázat i nejnovější tablet Nexus 7.

Důvody zákazu jsou nejasné, ovšem už kvůli přístupu Googlu k pravidlům komunistické vlády není tento krok nijak překvapivý. Podle dostupných informací se ovšem Google snaží tablet i přes zákaz na čínský trh dostat, a proto není ještě všem dnům konec. Ostatně Čína je rychle se rozvíjející země s obrovskou populací a na prodejích Nexusu 7 by zde Google mohl vydělat slušný balík. A pokud se mu to nepodaří, tak se pro místní určitě najde nějaká ta kopie.

Zdroj: pocketdroid.net

reklama
reklama

Android programátor, co se zajímá o nejrůznější mobilní technologie a sítě.

Komentáře

Martin Strnad – po přečtení tvého názoru jsem se opravdu upřímně zasmál. Tvrzení, že zrovna Čína má důvod se bát cizí konkurence a „zaplaveni vyrobky ze zapadu“ zrovna v oblasti elektroniky aspiruje na titul nejzábavnější výrok roku 2012.
Pochybuji, že do konce roku tě někdo stihne překonat.

duvody jsou zrejme a dokonce nahlas recene – strach z konkurence a zaplaveni vyrobky ze zapadu a dale odchod Google ze zeme v roce 2010. Konurence jiz ted je velmi silna a napriklad Ainol za 3/4 cenu Google Nexus 7 ve specifikacich prekonava..staci si vyhledat Ainol Flame napr.
http://jdem.cz/v6nn9

nevim.. když mají číňani tolik fabrik a modelů tabletů, určitě se mezi nimi objeví i kvalitní kousky za mizivou cenu.. co by tam google chtěl vydělávat netušim.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim