reklama

Windows Phone: Marketplace se mění na Store?!

Windows Phone: Marketplace se mění na Store?!
2012-08-08T07:30:06+01:00
• 8. 8. 2012
3

Microsoft nedávno oznámil záměr upustit od názvu Metro pro své prostředí, které dnes nalezneme v mobilním operačním systému Windows Phone a také v chystaném systému Windows 8. Zřejmě je za vším možný spor o název, který by se mohl táhnout léta. V současnosti probíhá výběr lepšího názvu a budeme si muset počkat na uvedení. Nyní v tichosti mění další název, a to konkrétně Windows Phone Marketplace.

Windows-Phone-Store

Prozatím nevíme, co vede Microsoft k tak razantní změně. Můžeme pouze hádat, že se chce příblížit k dnešním trendům, a tak Mění Windows Phone Marketplace na Windows Phone Store. Slovíčko “Store” je asi natolik dobrým označením, že i velká redmondská společnost se jej rozhodla používat. Nebo hodlá toto místo pro nakupování rozšířit o další možnosti, a tak původní název asi nebude vystihovat budoucí nabídku.

Nedávno jsme mohli zaznamenat, že i Google se přiměl ke změně a nyní používá pro svůj obchod s aplikacemi označení Google Play Store. V současnosti se označení Windows Phone Store pomalinku šíří a budeme si muset zvyknout na toto přejmenování. Kdy bude celý proces dokončen, ještě nevíme. Rozhodně by nás zajímalo, proč vlastně tento nový název vznikl.

Zdroj: technobuffalo.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Petr Bělík

8. 8. 2012, 10:38

Ano, mělo by se skutečně jednat jen o sjednocení a ucelení názvů, jak pro Windows Phone, tak Windows 8, je to logický krok. To že ho má i Apple s Googlem je jen pouhý fakt.

Windows Store je obchod pro Windows 8, takže dojde jen ke sjednocení označení. S Metrem uvidíme, jestli to není novinářská kachna.

white.haven

8. 8. 2012, 10:01

„Rozhodně by nás zajímalo, proč vlastně tento nový název vznikl.“

Protoze Apple má AppSTORE, Google nyní Play STORE a tak MS nechce byt v kopirovani pozadu. Sice je, ale co uz.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim