reklama

Vzniká konkurence pro Qualcomm, Samsung a další

Vzniká konkurence pro Qualcomm, Samsung a další
2012-08-02T14:40:19+01:00
• 2. 8. 2012
1

Myslíte si, že trh s mobilními telefony je přesycen? Zřejmě to tak není, aspoň tedy u výrobců součástek. Ještě letos se můžeme dočkat vzniku nového konkurenta třeba pro Qualcomm, Samsung nebo i další, kteří vyrábí SoC pro smartphony a tablety. Nová společnost se jmenuje Access Network Technology Limited a za vznikem stojí velké asijské společnosti.

Fujitsu-NTT-DOCOMO-NEC-Access-Network-Technology-Limited

Za vznikem této nové firmy stojí Fujitsu, japonský operátor DoCoMo, NEC a Fujitsu Semiconductor. Oficiálně ANT začala fungovat tento měsíc a zaměří se především na vývoj a prodej polovodičových součástek se zabudovaným modemem pro použití v mobilních komunikačních zařízeních. Přeloženo do češtiny – budou vyrábět vnitřnosti pro smartphony a tablety.

Výsledné produkty objevíme zejména  ve smartphonech výše zmiňovaných firem, ale je také možné, že se nakonec objeví třeba i u dalších výrobců mobilních zařízeních. Z tohoto kroku je jasné, že dané společnosti se chtějí osamostatnit od daleko větších distributorů a nebýt tak závislé na jejich dodávkách. Již dnes můžeme sledovat, že třeba Qualcomm nestíhá výrobu některých svých procesorů, a tak i toto může být důvodem vzniku nové formy.

Záměrem nové firmy ANT je získání 7 % globálního trhu s čipy pro smartphony do roku 2014. V tomto ohledu můžeme tento cíl považovat za reálný, ale bude záležet na tom, jestli bude moci konkurovat pokročilým a zavedeným firmám. Nejedná se o první pokus vytvoření této firmy. Již na začátku tohoto roku se snažily tyto společnosti spolu se Samsungem a Panasonicem založit podobnou firmu, ale vše skončilo neúspěchem. Nedokázali se dohodnout na podmínkách.

Budeme zvědaví na novou firmu a hlavně na první smartphone vybavený vnitřnostmi od tohoto nováčka. Jen pro upřesnění, hlavním vlastníkem ANT je Fujitsu, které vlastní 52,8% podíl. Operátor DoCoMo získal 19.9 %, Nec utrhl 17.8 % a Fujitsu Semiconductor vlastní 9,5 %. Na závěr můžeme řici, že konkurence se vždy hodí a snad se ANT zaměří spíše na výdrž smartphonů než na extrémní výkon.

Zdroj: fujitsu.com, unwiredview.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Supr. Je 15 výrobců SoC na 3 (4) různých architekturách. A teď už jich bude 16, pak se ještě přiřítí AMDa bude jich 17. Mega konkurenční trh! :-)

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim