reklama

OTA Update Center–budoucnost pro komunitní verze systému Android?

OTA Update Center–budoucnost pro komunitní verze systému Android?
2012-08-12T09:33:14+01:00
• 12. 8. 2012

Pokud váš smartphone již nezíská nejnovější verzi Androidu od výrobce a vy chcete jít s dobou, tak vám nezbývá nic jiného, než se pustit do flashování. Centrálou komunitních verzí systému Android jsou stránky a hlavně fórum XDA Developers, které nabízejí vše, co můžete potřebovat na úpravu vašeho smertphonu. Těmto verzím systému chybí maličkost k dokonalosti a to jsou aktualizace OTA (Over the air).

ota-custom-rom

Jedná se o drobnost, ale ne vždy máte čas na kontrolu nové verze dané ROM anebo jednoduše zapomenete s hlídat aktuální verzi. Zde by mohl pomoci projekt OTA Update Center, který by měl nabídnout automatickou aktualizaci bez nutnosti připojovat smartphone na PC nebo dohledávat nejnovější verzi. Samozřejmě znalejší můžete namítnout, že ROM Manager již něco podobného umí, ale zde si musíte kontrolovat aktuálnost ručně.

1 (1)2 (1)3 (1)

45

V případě OTA Update Center by stačilo nahrát nejnovější verzi ROM na ftp a následně by se automaticky rozeslala daným uživatelům. Přibližně stejným způsobem, jak dochází nyní k běžným OTA updatům od výrobců. Bohužel se jedná o začátek celého projektu a zatím nemá dostatečnou podporu ze strany vývojářů ROM. Snad se časem tato novinka zavede a ulehčí práci při dohledávání aktuální verze.

Dostupná aplikace: https://github.com/Vetruvet/ota-update-centre/downloads

Zdroj: otaupdatecenter.pro, mobileburn.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

TmavĂ˝ reĹľim