reklama

Motorola vám pomůže odemknout smartphone nebo tablet

Motorola vám pomůže odemknout smartphone nebo tablet
2012-08-20T14:08:55+01:00
• 20. 8. 2012
1

V poslední době se projevil zajímavý trend u výrobců smartphonů s Androidem. Příkladem může být Samsung, který zveřejnil zdrojové kódy pro Galaxy Note 10.1. Podobnou podporu komunity projevila i Motorola, která se rozhodla zjednodušit třeba rootování svých zařízeních.

- Unlock My Device-070452

Motorola spustila webovou stránku s názvem “Unlock my device”, kde uživatelům svých smartphonů nabízí možnost odemknutí bootloaderu. Nabídka podporovaných zařízeních je zatím omezená: Photon Q 4G LTE (Sprint), RAZR developer Edition (Evropa), Motorola Xoom (Verizon) a Xoom Wi-Fi (celosvětový). A k čemu je takové odemknutí boatloaderu dobré? Díky tomuto budete moci provést root nebo nahrát jinou ROM.

Moc jich opravdu není, ale jedná se o další náznak toho, že výrobci nestojí proti komunitě a chtějí se jí přiblížit. Tento trend je velmi příznivý pro samotnou podporu smartphonů, jelikož sám výrobce mnohdy nabídne pouze 2 aktualizace (někdy i 3), ale komunita dokáže udržet smartphone aktuální na velmi dlouhou dobu. Příkladem může být legenda HTC HD2.

Zdroj: technobuffalo.com, motorola.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Pan Kája

23. 8. 2012, 3:02

Tak mě nepadá, neměl odemčený bootloader Atrix a Photon 4g, přičemž nadáno s novou aktualizací opět uzamkli atrix 4g a plánovali to u Photonu?
Jestli ano, pak mi podobný krok od Motoroly přijde trochu zmatený a schizofrenní…

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim