Mali-T604 je na dosah [video]

Mali-T604 je na dosah [video] 2012-9-30

Dnešní nejvýkonnější generace telefonů používá grafický čip Mali-400, který používá jak starý Samsung Galaxy SII, tak i jeho nástupce. Stejně tak jej najdeme u Sony Xperia Sola, který jsme před pár dny recenzovali. Výkon tohoto čipu je dostatečný, ale jako každý jiný, bude nahrazen svým nástupcem Mali-T604.

Zástupci Engadget mohli vidět zařízení s tímto čipsetem postaveným na dvoujádrovém ARM Cortex-A15 a čtyřjádrové grafice v Los Angeles na akci SIGGRAPH 2012. Žádné specifikace nebyly uveřejněny, což dává zapravdu, že ještě nejde o finální vzorek. Výkon byl prezentován na třech technologických demech včetně Timbuktu 2, který si pohrává se stínováním a hloubkou ostrosti. Další je Hauntheim zaměřený na fyziku a HDR osvětlení. ARM má zajištěnou spolupráci s osmi výrobci a první kousky s touto pokročilou grafikou se objeví na trhu ještě letos.

Zdroj: engadget.com

KategorieČlánky
Lukáš Vaculík

Technologie mění svět a mění lidi. Zajímám se o dopad technologií na společnost. Zabývám se smartphony, tablety, počítači a podobně. Kromě toho jezdím ve volném čase na kole, občas hraji hry, fotím a píšu články. Pracuji jako technický inženýr pro finskou IT společnost.