reklama

Komu bude patřit konec roku 2012? DigiTimes to zjistil!

Komu bude patřit konec roku 2012? DigiTimes to zjistil!
2012-08-27T08:19:28+01:00
• 27. 8. 2012
2

Kromě poskytování zpravodajských informací pro celý svět má server DigiTimes také svůj vlastní tým analytiků, kteří poskytují odhady, které mobilní platformy budou dominovat a které naopak klopýtat. Co vedoucí analytik DigiTimes Research Luke Lin říká o vlivu Apple iPhone 5, který půjde v září na trh se smartphony?

Podle Luke Lin bude souboj stále ovládán operačním systémem Android, a to až do konce tohoto roku. V první polovině roku 2012 zabíral Android 60% podíl na celosvětovém trhu mezi operačními systémy na smartphonech.

Luke Lin počítá v té druhé polovině dokonce s posílením, na rovných 70 %, což má zapříčinit především přítomnost Androidu u novějších výrobců mobilních zařízení v Číně, ale samozřejmě také i u těch velkých, kteří momentálně připravují své nové vlajkové lodě pro 3. čtvrtletí tohoto roku.

Mezitím Apple počítá s tím, že ještě do konce tohoto roku překoná hranici 125 milionů kusů prodaných zařízení ze svého portfolia. Windows Phone by se mělo také lépe dařit v letošním roce, ve spojení s Nokií počítají s 21 milióny prodaných zařízení, což je dvojnásobné číslo oproti loňskému roku.

Jedině pro zařízení se systémem Blackberry a Symbian nevypadají čísla příliš povzbudivě, jelikož můžou počítat se 40% a 60% ztrátami.

Zdroj: AndroidAuthority.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Antonín Horňáček

27. 8. 2012, 17:23

Děkuji za upozornění, text upraven.

white.haven

27. 8. 2012, 15:40

„Mezitím Apple počítá s tím, že do konce tohoto roku prodá úctyhodných 125 milionů kusů chystaného iPhone 5“

No tak tohle je naprostý blábol. Ani Apple nedokaze od predstaveni teelfonu do konce roku (tri mesice) prodat 125 milionu iPhonu5.

Original samozrejme nepise nic o iPhonech5, ale o celkovych prodejich iPhone, viz „Meanwhile, Apple’s iPhones shipments are expected to reach 125 million units“.

Pane Horňáček, radeji uz nic nepiste, mate velky problem s fakty.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim