reklama

HTC: blíží se finanční pomoc od vlády?

HTC: blíží se finanční pomoc od vlády?
2012-08-11T08:19:10+02:00
• 11. 8. 2012
1

Scénu vystřiženou jako z dění v Evropské unii nejspíš momentálně prožívá tchaj-wanská společnost HTC. Státy na pokraji státního bankrotu žádají o finanční výpomoc. HTC se jim z finanční stránky nyní podobá – taktéž nutně potřebuje hrubou záplatu na své konto. Guvernér Tchaj-wanské centrální banky Perng Fai-nan se rozhodl nabídnout pomocnou ruku potácející se firmě.


Guvernér Perng Fai-nan chce požádat vládu o vystoupení a nabídnutí pomoci HTC. Podle jeho slov má finanční stav společnosti HTC velký význam v hrubém domácím produktu tohoto ostrovního státu. Na setkání s kabinetem Perng řekl, že pokles HTC je hlavním důsledkem zpomalení vývozu Tchaj-wanu a myslí si, že vláda by měla zakročit a nabídnout nějakou pomoc.

Guvernér Perng Fai-nan

Guvernér Perng Fai-na

Tchaj-wanský vývoz za měsíc červenec klesl o 11,6 % oproti stejnému období z loňského roku. Podle nejmenovaného vládního úředníka ministerstvo hospodářství již projednává opatření s cílem pomoci HTC, a to bez jakéhokoliv ohledu. Stát rozhodně nechce nechat HTC v dohledné době odejít z mobilního trhu, jelikož je to jeden z nejsilnějších výrobců s operačním systémem Android a zároveň je v tomto koutě světa velmi oblíbený.

Zdroj: Androidcentral.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného zrodu a tato věrná podpora trvá přes dlouhých 7 let. Oblíbeným výrobcem je Apple, ale moc nezapomíná ani na Android nebo BlackBerry OS.

Komentáře

HTC se těmto státům opravdu nepodobá. HTC zaznamenalo jen pokles zisku, kdežto ty státy jsou enormně zadlužené a dále svoji ztrátu prohlubují :D

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim