reklama

HTC: blíží se finanční pomoc od vlády?

HTC: blíží se finanční pomoc od vlády?
2012-08-11T08:19:10+02:00
• 11. 8. 2012
1

Scénu vystřiženou jako z dění v Evropské unii nejspíš momentálně prožívá tchaj-wanská společnost HTC. Státy na pokraji státního bankrotu žádají o finanční výpomoc. HTC se jim z finanční stránky nyní podobá – taktéž nutně potřebuje hrubou záplatu na své konto. Guvernér Tchaj-wanské centrální banky Perng Fai-nan se rozhodl nabídnout pomocnou ruku potácející se firmě.


Guvernér Perng Fai-nan chce požádat vládu o vystoupení a nabídnutí pomoci HTC. Podle jeho slov má finanční stav společnosti HTC velký význam v hrubém domácím produktu tohoto ostrovního státu. Na setkání s kabinetem Perng řekl, že pokles HTC je hlavním důsledkem zpomalení vývozu Tchaj-wanu a myslí si, že vláda by měla zakročit a nabídnout nějakou pomoc.

Guvernér Perng Fai-nan

Guvernér Perng Fai-na

Tchaj-wanský vývoz za měsíc červenec klesl o 11,6 % oproti stejnému období z loňského roku. Podle nejmenovaného vládního úředníka ministerstvo hospodářství již projednává opatření s cílem pomoci HTC, a to bez jakéhokoliv ohledu. Stát rozhodně nechce nechat HTC v dohledné době odejít z mobilního trhu, jelikož je to jeden z nejsilnějších výrobců s operačním systémem Android a zároveň je v tomto koutě světa velmi oblíbený.

Zdroj: Androidcentral.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá přes dlouhých 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Zdenecek5

11. 8. 2012, 15:10

HTC se těmto státům opravdu nepodobá. HTC zaznamenalo jen pokles zisku, kdežto ty státy jsou enormně zadlužené a dále svoji ztrátu prohlubují :D

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim