reklama

Apple a Qualcomm hledají výrobní kapacity

Apple a Qualcomm hledají výrobní kapacity
2012-08-29T11:48:40+01:00
• 29. 8. 2012

Ačkoliv se mnohdy tyto dvě společnosti nesetkávají, tak nyní mají společný cíl, kterým sledují několik aspektů. Qualcomm se již nějakou dobu potýká s nedostatkem výrobních kapacit, což má vliv i na jeho zákazníky. Příkladem může být opoždění prodeje Asusu Padfone. Apple na druhou stranu nechce být tak moc závislý na svém rivalovi Samsungu.

Nyní udělali obě firmy nabídku tchajvanské společnosti TSMC ve výši 1 miliardy dolarů. V tomto případě by se jednalo o investování do výrobních kapacit této továrny, aby mohla z větší části produkovat čipy pro Qualcomm a Apple. Nejedná se o obyčejného výrobce, jelikož již pracuje na nejnovějších výrobních technologiích.

V případě Applu by se jednalo o menší závislost na Samsungu, který pro něj například vyrábí a dodává A5 (A5X) čipy, které jsou v iPhonech nebo iPadech. Nejedná se o první pokus jablečného giganta. Již v minulosti hledal podobné řešení, které ale nevyšlo.

V současnosti se vyjádřila společnost TSMC s tím, že odmítla tuto nabídku v zájmu zachování flexibility továren. Pokud by ji přijala, tak by se mohla do větší míry stát závislou na těchto firmách a již by jí nedostačovala kapacita na další zákazníky.

Zdroj: theverge.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim