reklama

5 aplikací, bez kterých bych nepřežil – Michal Mroček

5 aplikací, bez kterých bych nepřežil – Michal Mroček
2012-08-06T11:07:23+01:00
• 6. 8. 2012
2

Dnes bych vám chtěl představit svou TOP5. Tentokrát se bude jednat o platformu Android, konkrétně telefon HTC One X, jehož jsem hrdým majitelem.

TOP5 android

Sám o sobě rád říkávám, že nejsem zarytým fanouškem jedné platformy, protože většina aktuálních operačních systémů do mobilů dokáže to, co já potřebuji. Telefon primárně využívám na surfování po internetu a přehrávání hudby, z her jsem už jaksi vyrostl, ovšem v mé TOP5 hra chybět rozhodně nebude.

TuneIn Radio

Tato aplikace slouží k přehrávání radií přes internet bez nutnosti doinstalování dalších kodeků do mobilu. Autoři si dali hodně záležet, a proto zde najdete snad každé rádio, co existuje. Můžete si také zvolit i kvalitu streamu, a tak můžete omezit i spotřebu vašeho datového tarifu. Například 30 minut poslouchání při kvalitě 32 kbps vás přijde na cca 10 MB, a to není moc. Pro mě je tato aplikace nepostradatelná, protože podle nálady si mohu vybrat tu správnou hudbu. Existují dvě verze aplikace – placená a free verze. Hlavní předností placené verze je to, že si můžete stream nahrát a pustit někdy jindy.

TuneIn - obrázek + QR kód

Chrome

Kdo by neznal Chrome? Úspěšný prohlížeč od Googlu je už i nějaký ten měsíc dostupný pro nejnovější verze Androidu. A je zatraceně dobrý. Na prohlížeči oceňuji rychlost, která je doopravdy nesrovnatelná s tím nativním od HTC. Díky synchronizaci se všemi zařízeními mám všude své záložky a hesla. Ovládání je naprosto intuitivní a oceňuji například přiblížení určité části stránky, když si prohlížeč není jistý, na jaký odkaz jsem klepnul. Chrome je naprosto zdarma, ovšem užijí si jej jen majitelé zařízení s Androidem 4.0 a vyšším.

Chrome - obrázky + QR kód

Battery Widget? Reborn!

Aplikace je sice zatím jen ve fázi beta vývoje, ovšem už teď je vidět její obrovský potenciál. Díky této skvělé drobnůstce vidíte ve vaší notifikační liště, kolik procent baterie vám zbývá. Samotná aplikace potom poskytuje i informace o teplotě, napětí a nechybí také odhadovaná výdrž. Další úžasná funkce je, že si můžete nastavit automatický přechod do režimu Letadlo a také jeho následné vypnutí. Díky této funkci můžete v noci šetřit baterii a zároveň si můžete být v dané době jisti, že vás nikdo nevzbudí. Zároveň bych chtěl zdůraznit, že tato aplikace je od českého vývojáře Tomáše Hubálka, což jen dokazuje, že i v ČR jsou kretivní lidé, kteří své nápady umí realizovat, a to dobře! Stahujte z Google Play.

Battery Widget Reborn BETA - obrázek QR kód

Meteoservis

Další užitečná aplikace z české dílny. Tentokrát ji mají na svědomí dva kreativci Vlastimil Válka a Radim Fryč. Jak už název napovídá, jedná se o aplikaci, která vám řekne, jaké by mělo být počasí. Aplikaci jsem si oblíbil hlavně proto, že poskytuje nejpřesnější předpověď v mém okolí. Na výběr máte hned z 12 lokalit ČR, přičemž nejbližší si program sám určí. K dispozici je také předpověď pro Slovensko, část Německa, Rakouska a Maďarska. Nechybí snímky z radaru i satelitu. Předpověď je na čtyři dny dopředu, přičemž každý den je rozdělen na 8 úseků po 3 hodinách.

Meteoservis - obrázek a QR kód

World of Goo

Co by to bylo za TOP5, kdyby v ní nebyla hra. World of Goo jsem hrával už kdysi na svém stolním počítači, ale na mobilu to je ještě lepší. Fyzika je dotažena naprosto úžasně a grafika je dechberoucí. Kdo by si nechtěl postavit 20m věž z kuliček, které vydávají naprosto úžasné zvuky a zároveň se kymácejí ve větru? K dokončení nějakého toho levelu je ale také zapotřebí zapojit hodně mozek a některá řešení jsou naprosto kuriózní. Hru najdete na Google Play v demo verzi a v plné verzi. Angry Birds vás po chvíli omrzí, tohle ne!

World of Goo - obrázek a QR kódy

reklama
reklama

Android programátor, co se zajímá o nejrůznější mobilní technologie a sítě.

Komentáře

Peter Kotrčka

7. 8. 2012, 8:48

1: radio je len o hudbe?

roaliczech

6. 8. 2012, 11:42

Mluvit o hudbě v souvislosti s 32kbps, to chce koule 8)

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim