Samsung prohrává v souboji s Applem, pomůže Google?

Samsung prohrává v souboji s Applem, pomůže Google?
2012-07-03T07:35:03+02:00
• 3. 7. 2012
1

Nekončící příběh má další díl. Již jsme vás informovali o tom, že Apple zasadil celkem silnou ránu společnosti Samsung tím, že se mu podařilo u soudu vymoci si pozastavení prodeje Galaxy Tabu 10.1 a Galaxy Nexusu. Bohužel to nevydá dobře pro tablet. Odvolání Samsungu nepomohlo a tento tablet se nesmí nadále prodávat v USA.

apple-vs-samsung (1)

To by mohlo nasvědčovat i tomu, že se nepodaří odblokovat prodej Galaxy Nexusu. Apple se v tomto velmi rychle činí, jelikož soud po něm požadovat zaplacení určité částky, aby prodej byl pozastaven. Ta většinou slouží na vyrovnání v případě nějakých komplikacích. Apple neváhal a prakticky složil kauci ve výši 95.6 miliónů dolarů. Zatím to nevypadá dobře pro Samsung v USA a toho si je vědom i Google, který by mohl do celého sporu zasáhnout.

Tím zásahem je myšlena spolupráce se Samsungem. Momentálně obě dotčené společnosti jednají o vytvoření patentové aliance, která se zakládá propojení patentů obou firem – cross-licensing. Nejedná se o nic neobvyklého, Samsung uzavřel podobnou záležitost i s Microsoftem. Otázka je, jestli toto vůbec něčemu pomůže.

Po zákazu Galaxy Nexus se zvedl odpor proti Applu na celém internetu. Rozhodně současný stav sporů není příznivý pro nikoho a mohl by obě strany velmi poškodit.

Zdroj: technobuffalo.com, phandroid.com


Média již informovala o vlně nesouhlasu, který je doprovázen na sociálních sítích hashtagem #BoycottApple. Této vlny se neúčastní jen zarytí odpůrci Applu, ale také samotní fanoušci této jablečné společnosti. Zde je například názor jednoho našeho čtenáře, se kterým souhlasí celkem dost lidí. Co vy na něj?

David Kolečkář na G+

Apple spoustu let stavěl svůj marketing na tom, že s někým bojoval. Od IBM, přes Microsoft až po Google. Bylo to účinné, zákazníci se koupí „účastnili“ boje s nepřítelem. Když se Apple podařilo zasadit nepřiteli jakoukoliv ránu, všichni (ok Radku, většina) mu fandili. Proč je tomu teď jinak?

Nepřitelem byla vždy velká, „zlá“, ukázkově korporátní firma. Apple byl ten menší, který se snažil dělat věci jinak, lépe. Byl to americký sen, který bojoval proti zkostnatělosti velkých molochů. A už asi všem došlo kam mířím.

Google je pravý opak. Apple je nyní v pozici korporátního kolosa a Google je ten menší, napadený, který se svým fungováním liší od běžně zajetých firem ještě daleko více než Apple. Google je rovněž další americký sen, kdy si dva studenti vybudovali miliardovou firmu, nicméně protože si doteď drží svých 51 procent akcií, dělají si co chtějí – od sci-fi brýlí až po samořídící auta. Je to firma která má velké sympatie veřejnosti stejně, jako měl vždy Apple.

Apple zažaloval spoustu firem za kopírování té či oné části Androidu, nicméně zákaz Galaxy Nexus je mnohými brán jako útok ne na Samsung, ale na samotný Google. Apple nedělá nic nelegálního, jen využívá všech možností boje. Ale všechno má svoje hranice co veřejnost snese. A ať to sleduji jak to sleduji, veřejnost se z větší části zastává Google. Ano, Apple je podle většiny v tomto sporu ten zlý.
Pominu to, že zákaz Galaxy Tabu a o chvíli později i Galaxy Nexusu vydala stejná soudkyně. Nechci zde řešit ani americký právní systém, ani konkrétní patent. Jen poukazuji na zajímavou věc – Apple se dostal (alespoň v tomto případu) ve vnímání společnosti na „temnou stranu“.

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

U patentových sporů je vždy jisté kdo prohraje a to zákazník. Raději bych aby bojovali kvalitou a cenou. Ovšem někteří fanatici si myslí že by bylo nejlepší aby existovala jen jedna značka a prodaval se jen jeden telefon.

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 1
PanzerGlass S24 MP Mraz 2

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat