reklama

Samsung představil model Omnia M i s cenou

Samsung představil model Omnia M i s cenou
2012-07-13T15:22:39+01:00
• 13. 7. 2012
2

Samsung oficiálně uvedl nový model se systémem Windows Phone. Omnia M má cílit na méně náročné uživatele. Odpovídají tomu ostatně i parametry přístroje. Byť Samsung propaguje tento telefon jako poměrně cenově dostupný, jeho cena vzhledem k výbavě příliš nepotěší.

untitleduntitled2

Pojďme se ale pro začátek podívat na telefon z pohledu čísel a výbavy. Omnia M disponuje displejem o uhlopříčce 4 palce, který je vyroben technologií Super AMOLED. Samsung zároveň u displeje uvádí vlastnost redukce lesku, která by měla pomoci s čitelností na přímém slunci.

  • Displej: 4 palce, rozlišení 480×800 px, Super AMOLED
  • Procesor: 1 GHz, 1 jádro
  • RAM: 384 MB
  • ROM: 4 GB
  • Fotoaparát: 5 MPx, LED přisvícení
  • Přední kamera: VGA
  • Baterie: 1500 mAh
  • Hmotnost: 119 g
  • Rozměry: 121,6 x 64,1 x 10,5 mm

Důležité je říci, že telefon je vybaven operačním systémem Windows Phone 7.5, nikoli 8. Znamená to tedy zároveň, že telefon aktualizaci na plnou “osmičku” nedostane a bude se muset spokojit s verzí 7.8.

Omnia M_02

Pokud se podíváme na parametry tohoto přístroje, některé vlastnosti telefon zdědil od současného Windows Phone modelu Samsungu – Omnia W, ale v některých oblastech jsme se naopak dočkali velice slabé výbavy. Pochválit se určitě dá například displej, ale naopak vnitřní paměť o velikosti 4 GB opravdu není příliš dobrá zpráva.

Poslední vlastností telefonu, kterou se budeme zabývat, je cena. Samsung oznámil cenovku s číslem 6999 Kč. Rovnou můžeme říci, že to telefon opravdu nebude mít lehké. Tato cena není vzhledem k parametrům příliš příznivá. Podobný problém má/měl i největší konkurent tohoto telefonu, kterým je Lumia 610. Na trh by se novinka měla dostat v druhé polovině července.


Jaká je?

Nedávno jsem měl možnost mít novou Omnii v podobě prototypu krátce v rukou. Na první pohled je celkem sympatickým telefonem s kvalitním zpracováním a pěkným displejem. Je tu ale parametr, který mě zarazil. V nastavení jsem zabrousil do informací o vnitřní paměti a hodnota přesahující 3 GB opravdu nepředpovídá telefonu příliš dobrou budoucnost. Jednalo se o telefon, který neobsahoval velké množství aplikací, ale spíše skoro čistý systém. Telefon je tak určen pouze pro méně náročné uživatele, s čímž ovšem nekoresponduje jeho cena. Za necelých 7 tisíc korun se dá na trhu najít telefon s lepší výbavou a modelu Omnia M určitě moc neprospěje ani přítomnost “starého” systému WP7.

Moje ruce a Omnia M Foto: Smartmania.cz

Zdroj: TZ

reklama
reklama

Matouš Eckert

Zajímám se o moderní technologie, telefony, tablety, internet a vše, co se kolem toho točí. Na Dotekománii píšu články, točím pořad Na Dotek a seriál Windows Phone Apps. Mimo svého pisálkovství stále ještě studuji jedno pražské gymnázium.

Komentáře

Najednou by se ty sd karty hodily :D

WP zabíjí sami výrobci, 4GB paměti, to už je fakt na hlavu padlé…

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim