reklama

Motorola dostala v Německu zákaz prodeje Androdích zařízení

Motorola dostala v Německu zákaz prodeje Androdích zařízení
2012-10-01T13:51:02+02:00
• 28. 7. 2012
3

Patenty, patenty a zase patenty. Krajský soud v Mannheimu rozhodl o zákazu prodeje Androidích zařízení Motoroly v Německu.

Jedná se o soudní spor ze strany Microsoftu o jeho patent EP0618540 – File Allocation Table (dále už jen FAT), který Motorola porušuje se svými Androidími zařízeními. Jak se objevilo na Twitteru Floriana Muellera z FOSS Patents. V návaznosti na to vydal korporátní viceprezident a zástupce generálního poradce David Howard následující prohlášení.

„Dnešní rozhodnutí, které se následuje podobné rozsudky v USA a Německu, je dalším důkazem, že Motorola Mobility porušuje duševní vlastnictví Microsoftu. Budeme tak i nadále prosazovat příkazy proti produktům Motorola Mobility v těchto zemích a doufám, že se, k přijetí licence na patenty společnosti Microsoft, připojí další výrobci zařízení s Androidem.“

Za tento soudní spor zaplatí Microsoft 10 milionů EUR a bude mít nárok na náhradu vzniklé škody, jak hlásí Mueller. Zákaz prodeje se dotkne konkrétně zařízení, která FAT využívají: Atrix, Razr a Razr Maxx.

„Máme už předběžné opatření proti společnosti Motorola v Německu v důsledku rozhodnutí z 24. května a dnešní rozhodnutí slouží k posílení tohoto příkazu. Pokud chce Motorola v dlouhodobém horizontu prodávat výrobky na německém trhu, musí buď přijmout licence, nebo přestat používat technologie, na které se vztahují naše patenty.“

Zdroj: theverge.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Petr Bělík

Jsem dvaadvacetiletý student a občasný bloger, zajímající se o nové IT trendy. Primárně pracuji na NTB s Win7, na stolním PC mi běží prim. Linux Mint. Ke konzumaci obsahu spouštím Google Chrome. Ke komunikaci mi slouží GTalk, Twitter a Google+. V terénu mi PC zastupuje Galaxy Nexus. Baví mě webdesign a mobilní technologie. Udělá mi radost kde jaký Gadget!

Komentáře

Zeby kvoli tom ze ho vymyslel?

Jan Tomsa

28. 7. 2012, 14:44

Proc proboha jeste ted microsoft resi desitky let stary filesystem?

Žádné licencování, nastal čas vykašlat se na FAT, stejně v JB už ani není podpora usb mass storage, tak není žádný důvod v telefonu držet fat. Jen když hodně advanced windows uživatel vyndá kartu z telefonu, tak si bude muset nainstalovat driver na ten filesystém, třeba ext4.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat