Motorola dostala v Německu zákaz prodeje Androdích zařízení

Motorola dostala v Německu zákaz prodeje Androdích zařízení
2012-10-01T13:51:02+02:00
• 28. 7. 2012
3

Patenty, patenty a zase patenty. Krajský soud v Mannheimu rozhodl o zákazu prodeje Androidích zařízení Motoroly v Německu.

Jedná se o soudní spor ze strany Microsoftu o jeho patent EP0618540 – File Allocation Table (dále už jen FAT), který Motorola porušuje se svými Androidími zařízeními. Jak se objevilo na Twitteru Floriana Muellera z FOSS Patents. V návaznosti na to vydal korporátní viceprezident a zástupce generálního poradce David Howard následující prohlášení.

„Dnešní rozhodnutí, které se následuje podobné rozsudky v USA a Německu, je dalším důkazem, že Motorola Mobility porušuje duševní vlastnictví Microsoftu. Budeme tak i nadále prosazovat příkazy proti produktům Motorola Mobility v těchto zemích a doufám, že se, k přijetí licence na patenty společnosti Microsoft, připojí další výrobci zařízení s Androidem.“

Za tento soudní spor zaplatí Microsoft 10 milionů EUR a bude mít nárok na náhradu vzniklé škody, jak hlásí Mueller. Zákaz prodeje se dotkne konkrétně zařízení, která FAT využívají: Atrix, Razr a Razr Maxx.

„Máme už předběžné opatření proti společnosti Motorola v Německu v důsledku rozhodnutí z 24. května a dnešní rozhodnutí slouží k posílení tohoto příkazu. Pokud chce Motorola v dlouhodobém horizontu prodávat výrobky na německém trhu, musí buď přijmout licence, nebo přestat používat technologie, na které se vztahují naše patenty.“

Zdroj: theverge.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Petr Bělík

Jsem dvaadvacetiletý student a občasný bloger, zajímající se o nové IT trendy. Primárně pracuji na NTB s Win7, na stolním PC mi běží prim. Linux Mint. Ke konzumaci obsahu spouštím Google Chrome. Ke komunikaci mi slouží GTalk, Twitter a Google+. V terénu mi PC zastupuje Galaxy Nexus. Baví mě webdesign a mobilní technologie. Udělá mi radost kde jaký Gadget!

Komentáře

Zeby kvoli tom ze ho vymyslel?

Proc proboha jeste ted microsoft resi desitky let stary filesystem?

Žádné licencování, nastal čas vykašlat se na FAT, stejně v JB už ani není podpora usb mass storage, tak není žádný důvod v telefonu držet fat. Jen když hodně advanced windows uživatel vyndá kartu z telefonu, tak si bude muset nainstalovat driver na ten filesystém, třeba ext4.

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 1
PanzerGlass S24 MP Mraz 2

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat