reklama

Motorola dostala v Německu zákaz prodeje Androdích zařízení

Motorola dostala v Německu zákaz prodeje Androdích zařízení
2012-10-01T13:51:02+02:00
• 28. 7. 2012
3

Patenty, patenty a zase patenty. Krajský soud v Mannheimu rozhodl o zákazu prodeje Androidích zařízení Motoroly v Německu.

Jedná se o soudnĂ­ spor ze strany Microsoftu o jeho patent EP0618540 – File Allocation Table (dále uĹľ jen FAT), kterĂ˝ Motorola porušuje se svĂ˝mi AndroidĂ­mi zařízenĂ­mi. Jak se objevilo na Twitteru Floriana Muellera z FOSS Patents. V návaznosti na to vydal korporátnĂ­ viceprezident a zástupce generálnĂ­ho poradce David Howard následujĂ­cĂ­ prohlášenĂ­.

„DnešnĂ­ rozhodnutĂ­, kterĂ© se následuje podobnĂ© rozsudky v USA a NÄ›mecku, je dalším dĹŻkazem, Ĺľe Motorola Mobility porušuje duševnĂ­ vlastnictvĂ­ Microsoftu. Budeme tak i nadále prosazovat příkazy proti produktĹŻm Motorola Mobility v tÄ›chto zemĂ­ch a doufám, Ĺľe se, k pĹ™ijetĂ­ licence na patenty spoleÄŤnosti Microsoft, pĹ™ipojĂ­ další vĂ˝robci zařízenĂ­ s Androidem.“

Za tento soudní spor zaplatí Microsoft 10 milionů EUR a bude mít nárok na náhradu vzniklé škody, jak hlásí Mueller. Zákaz prodeje se dotkne konkrétně zařízení, která FAT využívají: Atrix, Razr a Razr Maxx.

„Máme uĹľ pĹ™edběžnĂ© opatĹ™enĂ­ proti spoleÄŤnosti Motorola v NÄ›mecku v dĹŻsledku rozhodnutĂ­ z 24. kvÄ›tna a dnešnĂ­ rozhodnutĂ­ slouží k posĂ­lenĂ­ tohoto příkazu. Pokud chce Motorola v dlouhodobĂ©m horizontu prodávat vĂ˝robky na nÄ›meckĂ©m trhu, musĂ­ buÄŹ pĹ™ijmout licence, nebo pĹ™estat používat technologie, na kterĂ© se vztahujĂ­ naše patenty.“

Zdroj: theverge.com

reklama
reklama
reklama
Samsung Galaxy Note10

Petr Bělík

Jsem dvaadvacetiletý student a občasný bloger, zajímající se o nové IT trendy. Primárně pracuji na NTB s Win7, na stolním PC mi běží prim. Linux Mint. Ke konzumaci obsahu spouštím Google Chrome. Ke komunikaci mi slouží GTalk, Twitter a Google+. V terénu mi PC zastupuje Galaxy Nexus. Baví mě webdesign a mobilní technologie. Udělá mi radost kde jaký Gadget!

Komentáře

Zeby kvoli tom ze ho vymyslel?

Proc proboha jeste ted microsoft resi desitky let stary filesystem?

Žádné licencování, nastal čas vykašlat se na FAT, stejně v JB už ani není podpora usb mass storage, tak není žádný důvod v telefonu držet fat. Jen když hodně advanced windows uživatel vyndá kartu z telefonu, tak si bude muset nainstalovat driver na ten filesystém, třeba ext4.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

TmavĂ˝ reĹľim