Když chce Samsung moc, tak vznikne Bada?!

Když chce Samsung moc, tak vznikne Bada?!
2012-07-27T07:01:13+02:00
• 27. 7. 2012

Vznik nové mobilné platformy

Operační systém Samsung Bada je na trhu jen pár let. Na trhu se jako první s tímto operačním systémem objevil telefon Samsung Wave, poté následoval Samsung Wave 2 a 3. Verze OS byla ze začátku 1.0 a pokračovala upgradem na 1.2 a 2.0, což je momentální verze firmwaru.

Samsung Bada OS

Víte, jak to dopadne, když se někdo, komu se velice daří a má velké úspěchy, začne iniciovat v něčem, čemu nerozumí?

Zpočátku vypadalo vše skvěle. Poctivý kovový telefon s podobným systémem jako Android, s tím se taky začal původně Samsung Bada OS vytvářet. Jenže po chvíli začaly vyplouvat na povrch opravdu veliké nedostatky tohoto OS. Samsung si chtěl udržet zákazníky novou verzí systému, a to Bada 1.2 – původně měl opravovat chyby, přinést spoustu možností pro vývojáře atd. Udržet si zákazníky se tímto krokem Samsungu částečné povedlo, jenže netrvalo dlouho a více než polovina uživatelů začala být nespokojená. Aplikace nepřibývaly, a když ano, tak žádné použitelné. Chyby s GPS, zálohou a dalšími důležitými funkcemi stále zůstávaly.

Samsung Wave s8500

Naděje / zklamání

Samsung ohlásit příchod OS Bada ve verzi 2.0 s novým telefonem Samsung Wave 3 a tento telefon se opět povedl. Uživatelé „vlnek“ začali věřit, že to tentokrát Samsung s OS Bada myslí vážně. Vše nasvědčovalo tomu, že tato verze bude opravdu fantastická a zlomová. Spousty nových funkcí, menší ikonky, velké přiblížení k OS Android a v neposlední řadě opravené chyby z předchozích verzí. Prostě 2.0 měla být nejlepší verzí BADY. Natěšení fanoušci se nemohli dočkat chvíle, kdy si nainstalují tuto novou verzi do svých telefonů. Samsung jako vždy začal uvolňovat beta verze nového systému, uživatelé byli nadšení čím dál více a skoro vše fungovalo tak, jak Samsung slíbil. I když to byla jen beta verze, uživatelé už se nechtěli vracet ke starším (stabilním) verzím a tuto novou si prostě zamilovali. Chtěli si Badu 2.0 vzít a všude se s ní chlubit.

Svatba / rozvod

Jedna beta verze střídala druhou a stále se vše zlepšovalo, dokonce už i nějaké aplikace určené pro Badu 2.0 byly k mání. Ze chvil úžasu a nadšení se stalo nekonečné čekání na oficiální vydání. Samsung to udělal velice chytře – nikde a nikomu neřekl termín vydání OS Bada 2.0. Jenže tímto krokem si sám od sebe odpudil velkou spoustu uživatelů, kteří během více než půl roku čekání utekli k jinému systému, protože se na trhu začaly objevovat perfektně vypracované systémy. Tímto krokem si Samsung dal předposlední hřebík do rakve.

Samsung Bada OS

Poslední hřebík do rakve!

Oficiální vydání OS Bada 2.0….. teď mělo asi přijít: paráda, na to jsme čekali. Jenže to mohou říci jedině uživatelé, kteří si zakoupili Samsung Wave 3 a ani u tohoto modelu to není perfektní. Na jednu stranu je OS Bada 2.0 nejlepší verze tohoto systému, kterou kdy Samsung vydal, ale proč to není dokonalé? Pracovali na něm velice dlouhou dobu a chyby z předchozích verzí většinou zůstaly. Veliký pokles výdrže baterie (až o polovinu), mnoho aplikací má velké problémy, samovolné restarty jsou na denním pořádku.

Shrnuto a podtrženo – verze Bady 2.0 je naprosto nekompatibilní se staršími mobilními telefony.

Budoucnost?

Tizen je název nového mobilního systému, který má spasit uživatele Bady. Bohužel se neví, kdy tato nová platforma vyjde a co vše bude umět nebo jestli bude kompatibilní s telefony řady Wave atd. Je to ve hvězdách!

Tizen OSTizen

Ať už to dopadne jakkoliv, Samsung je jeden z největších výrobců mobilních telefonů. Co se však vývoje systému týká, tak je velice daleko za konkurencí!

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Jakub Herrmann

Jsem student Vysoké školy v Ostravě, kde studuji obor se zaměřením na IT. Již od mala se zajímám o PC a mobilní svět. Jsem velký fanda Apple. Rád natáčím video recenze a to převážně mobilních her / aplikací. „Lidé často nevědí, co chtějí, dokud jim to neukážete.“ - "Steve Jobs"

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 2
PanzerGlass S24 MP Mraz 1

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat