reklama

iPad mini možná už v říjnu!?

iPad mini možná už v říjnu!?
2012-07-05T16:16:36+01:00
• 5. 7. 2012

Zvěsti o tom, že společnost Apple připravuje zmenšenou verzi již tak úspěšného tabletu iPad, nabírají na obrátkách a do médií se v těchto dnech dostávají zprávy, které mluví o bližších specifikacích chystaného iPadu mini. Ačkoliv první informace nemluví o něčem přelomovém, jako je doposud v Applu zvykem, tak bude zřejmě vyrovnaným konkurentem na trhu s podobně vybavenými tablety.

Společnost Apple se chystá ještě tento rok uvést na trh tablet o úhlopříčce 7,85 palců, jehož displej bude založen na technologii iPhonu 3GS,. Pro usnadněnou výrobu nabídne rozlišení 1024 x 768 pixelů, aby stávající aplikace v AppStoru, které jsou pro první a druhou generaci iPadu, fungovaly i na připravovaném mini bez nutných změn. Přitom výška celého zařízení by měla být zhruba stejná jako šířka současného iPadu.

John Gruber z Daring Fireball je přesvědčen, že pokud Apple skutečně pracuje na tzv. „mini“ iPadu, tak půjde do prodeje v letošním roce.

Podobné reakce přicházejí i ze zpráv The Wall Street Journal a Bloomberg, kde podle nich Apple plánuje odstartovat prodej nové generace iPadu mini do konce roku 2012. Bloomberg navíc ví z anonymních zdrojů, že zmenšený iPad bude levnější a nebude vybaven stejným displejem jako poslední představený iPad s retina displejem.

Zdroj: Appleinsider.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim