Android: Jelly Bean je bezpečnější než ICS

Android: Jelly Bean je bezpečnější než ICS
2012-07-18T06:37:47+02:00
• 18. 7. 2012

Android 4.0 Ice Cream Sandwich nadchl mnohé uživatele a někteří na tuto verzi dodnes čekají. Nejednalo se jen o vylepšení celkového vzhledu, výkonu a možností systému. Zásadní změnou prošla i bezpečnost. Právě na tu Android trpí nejvíce a Google se snažil a stále snaží vylepšovat systém i v tomto ohledu. Právě proto ve verzi 4.0 přibyla technologie ASLR.

Android Security

ASLR (Address space layout randomization) výrazně zvyšuje bezpečnost systému díky náhodnému mapování částí paměti (např. halda, zásobník, knihovny) na adresní prostor procesu. S využitím dalších technologií se mělo docílit razantního zvýšení bezpečnosti. Bohužel vše nevyšlo tak, jak si Google představoval. Naštěstí vývojáři zapracovali na bezpečnosti Androidu 4.1 Jelly Bean.

“ASLR randomizes where various areas of memory (eg: stack, heap, libs, etc) are mapped in the address space of a process. Combined with complementary mitigation techniques such as non-executable memory protection, ASLR makes the exploitation of traditional memory corruption vulnerabilities probabilistically difficult.”

Na razantní vylepšení přišel Jon Oberheide, který prováděl bezpečnostní analýzu nové verze systému. Ten konstatoval, že došlo k velkému pokroku oproti verzi ICS. Ještě dodává, že bezpečnostních vylepšení je v systému daleko více, ale o většině se majitel smartphonu nikdy nedozví. Díky tomu se majitelé zařízení s Jelly Beanem mohou cítit více v bezpečí, ale to neznamená, že nemusí být ostražití. I přes všechny novinky je velmi dobré si dávat pozor na zákeřné aplikace a dodržovat aspoň základní pravidla bezpečnosti.

Zdroj: trustedreviews.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 2
PanzerGlass S24 MP Mraz 1

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat