reklama

Android 4.1 Jelly Bean: Kdo se může těšit na update?

Android 4.1 Jelly Bean: Kdo se může těšit na update?
2012-07-09T08:15:30+01:00
• 9. 7. 2012
22

Google nedávno představil nejnovější verzi své mobilní platformy Android s označením 4.1 Jelly Bean. Aktualizace by se mělo dočkat mnoho telefonů a tabletů. Kdo se je na řadě jako první?

Jelly Bean bude prvně dostupný v polovině července pro tato zařízení (docela pochopitelně jsou to ta, která mají nejblíže ke Googlu):

  • Nexus S
  • Galaxy Nexus
  • Motorola Xoom

Magazín TechRadar.com kontaktoval všechny významné hráče na trhu, aby zjistil, jaké jsou jejich plány s novým Androidem 4.1 Jelly Bean. Jejich vyjádření najdete na následujících řádcích.

  • Samsung

Samsung již vydal prohlášení týkající se aktualizace na nové verze Androidu, bohužel není moc konkrétní: „Po oznámení a představení nové verze systému bude Samsung přezkoumávat možnosti zavedení do stávajících výrobků Samsung s operačním systémem Android. Takové hodnocení bude založeno na různých faktorech, včetně celkového efektu aktualizace, roli hrají systémové požadavky, strukturální omezení a úroveň spolupráce ze strany dodavatelů součástek a softwarových licencí.“

Google potvrdil Android 4.1 pro Samsungem vyráběné modely Nexus S a Galaxy Nexus. Aktualizace přijde už v polovině července.

  • HTC

HTC se vyjádřilo velmi krátce: „Jsme nadšeni z odhalení Google Android 4.1 Jelly Bean, ale ještě nemáme hlášení o zařízeních HTC běžících na nové verzi OS. Konkrétnější informace budou následovat.“

  • Motorola

Motorola doposud nezveřejnila plány týkající se aktualizace na Jelly Bean. Každopádně Google uvedl, že má v plánu dostat Jelly Bean na tablet Xoom ještě v červenci.

  • LG

Již v únoru na MWC 2012 LG tvrdilo, že pokud vyjde nová aktualizace Jelly Bean, tak zaručuje kompatibilitu s tímto operačním systémem u všech mobilních telefonů uvedených na trh v roce 2012. Budeme tedy doufat, že Korejci slib naplní. Mluvčí firmy řekl: „LG bude i nadále podporovat nejnovější Android platformy pro všechna zařízení LG. Nicméně v současné době přesný termín ještě není potvrzen.“

  • Asus

Během MWC 2012 viceprezident Benson Lin řekl: „Asus je velmi blízko Googlu, takže myslím, že jakmile bude Android 4.1, budeme s vysokou pravděpodobností nabízet aktualizaci na Jelly Bean v první vlně.“ Ostatně Asusem vyráběný Nexus 7 je hmatatelným důkazem blízkosti obou společností.

  • ZTE

Mluvčí ZTE řekl: „Přestože Google vydal informace o Jelly Bean, zatím nezveřejnil datum vydání zdrojového kódu. Proto je v současnosti nemožné odhadnout datum aktualizace Jelly Bean pro ZTE. Na základě historických prognóz Google požaduje 1-2 měsíce k dokončení uvolnění zdrojového kódu, než výrobci začnou vyvíjet verzi Jelly Bean pro zařízení.“

  • Ostatní

TechRadar.com očekává vyjádření ostatních výrobců: Sony, Huawei, Acer a Panasonic. Jak se vyjádří ke svým aktualizacím? Přidejte si tento článek mezi oblíbené, budeme jej postupně aktualizovat.


Video od našeho čtenáře.

Zdroj: Techradar.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

zdrojovy kod jb pro aosp uvolnen.jb na nasich pristrojich jiz brzy ;)

Slovam Lg uz beverim… velmi ma sllamaly

A to je ten průser proboha proč google nevyrobí nexus normální velikosti 4 palce a menší pro lidi co nechtějí tablet 4,65 nebo nedej bože 4,8. :-(

Kdo by ten update pro S2 vůbec chtěl, pokud ho Samsung stejně doku*ví jako ICS? CyanogenMod na nás už do 3 týdnů čeká. :)

Bylo by fajn, aby vyrobci vyladili zarizeni, ktera prave upgradovali na ics… Zatim co vim – asus tf101 katastrofa (nahodne rebooty a mraky dalsich problemu) , sgs2 pry dobry, ale uz jsem slysel i negativni reakce (nahodne vysoka spoteba s prehrivanim – nutnost restartu).

Už aby těch informací bylo víc. Chtěl bych si teď koupit nový chytrý telefon, ale nechce se mi zůstat u ICS, když už máme něco lepšího.

To je hezký, ale co bude s tou aktualizácí ICS na všechny nový Sonáče?

Sgs1 taky dostal update na dvě další verze+ jakýsi value pack ICS, sgs2 zatím dostal jednu novou verzi, tak že sgs2 a note ještě asi 4.1 dodtane.

@12: to ja nevim, to at rozhodnou majitele tohoto modelu.

4 a 8: Oficiálně sice není vidět v Obchodu Play, ale jde doinstalovat dodatečně instalačním souborem .apk
Sám jej takhle bez problémů na JB 4.1 provozuji.

to 11. :…a to je vlastně dobrá zpráva. :o)

Uzivatele SGSII udajne nikoliv :-)

Přemysl Vaculík

VIP 9. 7. 2012, 13:28

Gustiksarapatka: Díky, opraveno.

czechwoman … a Windows Phone snad podporuje Flash?? Nehledě na to, jak píše mirkotor nade mnou, že Google s tím nemá nic společného. Flash je produkt od firmy Adobe a ta ohlásila konec vývoje Flashe pro mobilní OS.

4: Problém je ale v samotném Adobe, které podporu Flashe pro mobilní zařízení odpískalo. Google s tím nemůže nic dělat, jedině solidně podmáznout a donutit Adobe k podpoře.

Mno jsem zvedav jestli Samsung vyda update i pro S2ku. Tipuji ze bud si vymysli nejaky blabol o tom, ze by to HW nezvladl a kdyz ano, tak budeme cekat tak pul roku minimalne a to se jeste dockame jen update pro Polsko apod. :D I tak bych to ale bral, kdyz se vse da v pripade reklamace zase vratit zpet ;-)

Jakub Pustina

9. 7. 2012, 12:42

ZTE věřím, snaží se zalíbit zákazníkům a udělat si dobré jméno ale ostatním ani náhodou, ti jdou jenom po čistým zisku a aktualizace zas jen na nejnovější founy.

Gustiksarapatka

9. 7. 2012, 12:41

V článku je chyba: „TechRadar.com očekává vyjádření ostatních výrobců: Sony, Huawei, LG, Acer a Panasonic.“
Ale vyjádření od LG je pár řádků nad tím.

czechwoman

9. 7. 2012, 12:41

Android 4.1. již nebude podporovat adobe flash player a neprehram ani live stream proto android ice cream updatovat nebudu nebo prejdu na windows phone 8… Skoda, roky jsem byla verna androidu, ale mam pocit, ze i ten se v posledni dobe jiz pomatl.

S4crifice

9. 7. 2012, 12:20

Doplněno: Výše zmínění plus všichni, co znají tento úžasný web:
http://www.xda-developers.com/ :)

TheSkeletoN

9. 7. 2012, 12:19

1: Nezlobil bych se :-D

Petr Vacek

9. 7. 2012, 11:57

Huawei pravděpodobně uvolní aktualizaci JB na Ascend G300 :)

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim