reklama

Připravte se na HDR video ve smartphonech

Připravte se na HDR video ve smartphonech
2012-06-24T10:14:23+01:00
• 24. 6. 2012

Ještě před několika lety jsme chtěli více megapixelů v našich mobilech, ale v současnosti považujeme za přiměřenou hranici 5 až 8 MPx. Pro náročnější tu existuje Nokia 808 PureView, která jich má 41, ale i zde se mnozí ptají, jestli to není zbytečné. Nyní se zřejmě objevuje nový trend v podobě HDR fotografií. Kdejaký smartphone již touto funkcí disponuje přímo v základu, ale zřejmě se dočkáme dalšího rozšíření.

image

Když dnes kdokoliv může fotit HDR, tak co třeba natáčet HDR videa? Nové CMOS čipy od Sony toto umožňují, ale to již víme, psali jsme o tom v článku Sony – evoluce kamer smartphonů. Nyní se ale objevila oficiální zpráva od společnosti Sony, kde se uvádí, že hodlají investovat do svých továren, aby umožnili výrobu těchto nových snímačů.

Sony hodlá do továrny proinvestovat téměř 1 miliardu dolarů a většina vyrobených snímačů zamíří do smartphonů a tabletů. Inovovaná továrna bude měsíčně produkovat 60 000 CMOS čipů. Nový snímač se zřejmě objeví v nadcházející vlajkové lodi od Sony, ale asi se s nimi budeme setkávat i u jiných výrobců smartphonů. Nyní se můžete podívat na video, které vám ukáže, na co se můžete těšit.

Zdroj: engadget.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim