reklama

Samsung a Apple – společné setkání se nezdařilo aktualizováno

Samsung a Apple – společné setkání se nezdařilo [aktualizováno]
2012-05-23T17:30:45+02:00
• 23. 5. 2012
1

Mezi společnostmi Samsung a Apple panuje patentová nukleární válka. Vzájemně se obviňují z porušování patentů a duševního vlastnictví již více niž rok. Po celém světe mezi sebou vedou desítky soudních sporů a zdálo se, že se bude jednat o nekonečný seriál. Možná se v těchto dnech vše změní a obrovská válka mezi oběma společnostmi bude ukončena, nebo aspoň zásadně zmírněna.

apple-vs-samsung-rock-em-sock-em-robots-640x480

Jedna obviňuje druhou a naopak. Opravdu to nevypadalo, že by se měl celý spor jednou pro vždy vyřešit. V tomto roce ale došlo k celkem velkému obratu. Samsung a Apple souhlasili, že se společně setkají u jednoho stolu a začnou vážně jednat o vyřešení celého problému. Setkání proběhne právě dnes a zítra. Slovo tentokrát nebudou mít právníci, ale přímo šéfové obou společností.

Přibližně před dvěma týdny jsme vás informovali o tom, že obě firmy odzbrojují. Jinak řečeno, stahují některé patenty, které uplatňují v soudních sporech. Jedná se o vstřícný krok a zřejmě také o přípravu pro lepší pozici ve vyjednávání. Nyní se objevují informace, že se Samsung otevřel k možnosti cross-licensingu. Prakticky by se jednalo o velmi dobrou dohodu mezi oběma společnostmi, kdy by si otevřely přístup k licencím, tudíž k patentům.

Otázkou je, kdo vyhraje a kdo bude muset více platit. Tento postup by asi uvítal nejeden zákazník a možná i akcionář. Dlouho trvající spory nepůsobí dobře ani pro jednu společnost. Dojde v těchto dnech k dohodě a ukončení všech sporů? Budeme se snažit sledovat celé jednání a podle toho budeme aktualizovat tento článek.

Zdroj: theverge.com


Aktualizováno

Tento týden zasedli šéfové společností Apple a Samsung s cílem vyjednat smír nebo nějakou dohodu. Ačkoliv není k dispozici žádná oficiální zpráva, nejmenovaný zdroj (vysoce postavený úředník u Samsungu) již odhalil výsledek celého dvoudenního jednání.

apple-vs-samsung-300-640x480

Můžeme být zklamáni – žádná dohoda nevznikla, a tak všechny spory pokračují. Ani bez právníků nenašli šéfové společnou řeč a můžeme se těšit maximálně na vyhrocující se patentové soudní spory po celém světě. Nyní se Samsung a Apple společně sejdou 27. června před soudem, kde opět dostanou slovo právníci. Snad ještě svitne nějaká naděje na ukončení dlouhé války.

Zdroj: technobuffalo.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Výborně. Když se dva perou. Třetí se směje. Doufám že tohoto MS využije a vypálí oběma rybník.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim