reklama

Natáčení videí s 5.1 Dolby Digital míří do mobilů video

Natáčení videí s 5.1 Dolby Digital míří do mobilů [video]
2012-05-10T08:12:43+02:00
• 10. 5. 2012

Ještě před několika lety jsme si nedovedli ani představit, že budeme moci mobilním telefonem natáčet video v rozlišení 720p (HD). Technologie jde kupředu a dnes se již běžně objevují mobilní zařízení s možností záznamu videa ve Full HD, tedy 1080p. Samozřejmě můžete namítat, že kvalita je stále daleko od běžných kamer, které jsou určeny výhradně pro natáčení. Smartphone každopádně v dnešní době není jen chytrý mobil, ale také multimediální zařízení. Takže i přehrávání a točení videí jde s dobou.

2007_qualcomm_1_1

Videa pořízená mobilem disponují maximálně rozlišením 1080p, ale poněkud zaostává záznam zvuku. Nyní se snad blýská na lepší časy a videa dostanou další (akustický) rozměr. Qualcomm představil na veletrhu CTIA první smartphone se záznamem zvuku v 5.1 Dolby Digital.

Tato technologie je obsažena v zařízení na videu, které je poháněno procesorem Snapdragon S4. Bohužel vám nestačí obyčejný smartphone. Ideální je, aby disponoval čtyřmi mikrofony – dvěma na každé straně. Naštěstí si tato technologie vystačí i s celkem dvěma mikrofony.

Můžeme jen doufat, že si tato novinka najde rychlou cestu do nových smartphonů a my si budeme moci vychutnávat u videí prostorový zvuk. Co na to říkáte? Je to posun k lepšímu?

Zdroj: phandroid.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim