reklama

Google Plus pro Android aktualizován +komentář

Google Plus pro Android aktualizován [+komentář]
2012-05-24T16:26:45+02:00
• 24. 5. 2012
2

Před nějakou dobou prošla aplikace Google Plus pro iOS velkou změnou a Google sliboval, že v brzké době čekají změny i verzi pro Android. Právě dnes vyšla tato nová verze i pro Android a přináší hlavně graficky pozměněný stream příspěvků. Ty se již zobrazují v trochu těsnějším uskupení a jejich vyskakování při procházení je doplněno o celkem podařenou animaci. Nová verze aplikace je tmavší a mnozí raději neaktualizují.

unnamed (1)

K další úpravě došlo v nastavení, ale nejvýraznější změna je u hlavní nabídky. Nyní již neexistuje rozcestník, ale boční nabídka zobrazující například pokec, profil, hlavní stream, hangout a tak podobně. Na Google Plus je tato celkem zásadní změna v designu aplikace brána hodně vlažně a mnozí se ptají Googlu, proč udělal tak zásadní obrat. Nyní se již podívejte na screenshoty z nové verze aplikace.

Screenshot_2012-05-24-16-13-45Screenshot_2012-05-24-16-13-51Screenshot_2012-05-24-16-14-40Screenshot_2012-05-24-16-15-09Screenshot_2012-05-24-16-14-03Screenshot_2012-05-24-16-14-46

Bohužel se správci stránek na Google Plus nedočkali administrace, a tak budou muset ještě vydržet.

Aplikace ke stažení z Google Play: Google Plus


Václav Pavlín:

Mé první pocity z nového vzhledu Google+ jsou skutečně velmi smíšené. Líbí se mi vysouvací menu vlevo. Původní koncepce mi nevadila, ale tohle se mi líbí víc. Nelíbí se mi ovšem kombinace starého a nového designu. Tu spatřuji v použití původní horní lišty, která mi neladí s novým vzhledem streamu.

Další podivné prolnutí původního vzhledu jsou notifikace. Jednotlivá upozornění používají drobné písmo, ale po otevření příspěvku dostávám masivní velký font. Ostatně změna písma mi vadí celkově. Byl jsem rád, že toho dostanu na obrazovku svého mobilu Galaxy Nexus hodně. Po zvětšení písma v novém Google+ se množství zobrazeného textu výrazně snížilo.

Největší „UX fail“, jak se dnes moderně říká, je ale pohled na šířku. Obrázky se „připlácnou“ k levé straně a nezmění velikost. Doplní je černá nebo bílá plocha. Černá se objeví v případě streamu, bílá v případě pohledu přímo na příspěvek.

Ona slavná animace při načítání dalších příspěvků mě také spíše otravuje. Ne, že by to Nexus nezvládal, když ale při každém popojetí přiletí nový flek (rozuměj fotografie), je to docela nepříjemné. Samozřejmě mě rozčiluje i nečitelný bílý text na bílém pozadí.

Pozitivně hodnotím možnost úpravy příspěvku (dosud bylo možné upravovat pouze komentář) a, jak už jsem napsal, líbí se mi vysouvací menu. Trošku mě ale mate, proč je anglicky, ačkoliv zbytek aplikace je česky. Také by mě zajímalo, co asi znamená ta nevyplněná položka menu, kterou můžete vidět označenou na předchozím obrázku…

reklama
reklama

Redakce

Dotekománie vás provede světem mobilních zařízení a technologií. Čtěte, ptejte se, komentujte.

Komentáře

A písměno š zvládá? nebo je to jako u iOS?

zajimalo jak to bude žrát FUP…

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim