reklama

Disney zná budoucnost dotykového ovládání video

Disney zná budoucnost dotykového ovládání [video]
2012-05-06T14:59:28+02:00
• 6. 5. 2012

Asi vám to nejde dohromady. Proč by měla společnost Disney znát budoucnost dotykového ovládání, když ji spíše řadíme do světa šoubyznysu. Konkrétně se jedná o Disney Research, který slouží pro zkoumání a vyvíjení nových technologií. Tato divize přichází s vylepšeným způsobem dotykového ovládání.

2011-08-16_disneyresearchlogo

Dotykové displeje na mobilních telefonech nejprve disponovaly rezistivní technologií, která reagovala na tlak. Tento způsob  můžeme ještě dnes nalézt na velmi levných zařízeních. V současnosti se běžně používají displeje s kapacitní technologií, která je sice dražší, ale lépe reaguje a podporuje multitouch. V současnosti mohou mobily běžně rozpoznat 5 až 10 prstů. Bohužel tato technologie je limitovaná a stále nákladná.

image

V Disney Research přišli na způsob vylepšeného dotykového ovládání, které není nutně spjato s kapacitní technologií, která musí být umístěna na displeji. Tato novinka si již získala název Touché a dokáže pracovat na různých površích. Standardní kapacitní displeje rozeznávají dotyk na základě jedné frekvence. Touché pracuje s více frekvencemi, díky čemuž získává neuvěřitelnou rozlišovací schopnost. Raději se podívejte na následující video, kde je celá technologie předvedena v praxi.

Zásadní je pro nás možnost spojení s mobilním telefonem. Jakoby se jednalo o Sci-Fi, ovládat smartphone pouze dotykem na dlani, ale jak vidíte, tak technologie již existuje. Prozatím Disney Research neuvedla, kdy se můžeme na Touché těšit, ale rozhodně se jedná o zajímavý kousek technologie. Kapacitní displeje zřejmě nenahradí, ale může fungovat jako příjemný doplněk běžného života.

Zdroj: theverge.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim